Aktivně a zdravě

> Tvorba obsahu a správa webu, tvorba obsahu aplikace

Tvorba portálu aktivneazdrave.cz a mobilní aplikace

Projekt Aktivně a zdravě vznikl na základě spolupráce neziskové iniciativy Vím, co jím a piju o.p.s. a České podnikatelské pojišťovny, a.s. jako unikátní CSR projekt na podporu zdravého životního stylu. Vytvořili jsme mobilní aplikaci, která vede uživatele k postupnému začleňování zdravých návyků do každodenního života. Celá změna směrem k zdravému životnímu stylu se odehrává pozvolna, zato s větší šancí na setrvačnost.

Každý den dostávají uživatelé výzvy k akci nebo tipy z oblasti pohybu, výživy i relaxace. Na výzvách a podpoře celého projektu se podílí známé osobnosti - ambasadoři projektu. Uživatelé tak mají možnost plnit si své výzvy například s Jitkou Nováčkovou, Romanem Vaňkem, Lukášem Krpálkem a dalšími.

Aplikace je propojená se soutěží, za každou splněnou výzvu získají uživatelé body a postupují jednotlivými úrovněmi soutěže. Čím více splněných výzev, tím zajímavější ceny v soutěži. Celkem jsou realizovány výzvy a soutěže ve 4 sezónách, každé v délce 6 týdnů.


Aktivně a zdravě

Co jsme dokázali:

Uvedený postup potvrdil, že pečlivá vstupní analýza dat je klíčová k vytvoření úspěšného projektu. Jelikož jsme měli z realizovaného průzkumu hluboké povědomí o životním stylu české populace, dokázali jsme vytvořit nástroj, který se zabývá zrovna těmi oblastmi, které Čechy nejvíce pálí.

Zájem o mobilní aplikaci Aktivně a zdravě a stejnojmennou webovou stránku několikanásobně předčil naše očekávání. Podařilo se nám přesvědčit desítky tisíc Čechů, že má smysl starat se o své zdraví a že k dobré kondici se můžou dopracovat postupně po malých krocích. Ve spolupráci s předními osobnostmi v oblasti sportu, výživy a relaxace jsme ukázali, že není nutné trápit se drastickými dietami, ani se ničit v posilovně a že je důležité správně odpočívat. Aplikaci si aktuálně stáhlo přes 39 000 lidí, což je až 6,5x více oproti původním předpokladům.

Projekt jsme zahájili tiskovou konferencí za účasti ambasadorů. Vyvolal velký ohlas ze strany novinářů, což dokazuje rozsáhlé pokrytí tématu v celostátních médiích. Hlavní komunikační kampaň celého projektu byla postavena na online komunikaci v rámci kanálů Vím, co jím a piju, o. p. s. a přes sociální sítě ambasadorů.

K závěru první sezóny jsme provedli dotazníkové šetření na uživatele a analýzu, abychom získali zpětnou vazbu, ověřili si, jak fungují námi vybraní ambasadoři, jak jsou uživatelé spokojení s náročností, frekvencí a obsahem výzev. Díky tomu jsme mohli obsah aplikace do druhého kola optimalizovat - přidali jsme víc výzev ve více variantách, aby si uživatelé mohli zvolit, která výzva je nejvíce zaujme. Díky těmto změnám dosahujeme ve druhé sezoně ještě lepších průběžných výsledků.

Jaký byl cíl spolupráce s klientem?

Přínosy naší práce v projektu Aktivně a zdravě:

Realizace podrobného průzkumu na reprezentativním vzorku populace, který odhalil největší slabiny životního stylu Čechů
Vytvoření unikátní mobilní aplikace s vysokým počtem stažení a aktivních uživatelů, vytvoření webové stránky s vysokou návštěvností
Zvýšení zájmu Čechů o svůj zdravotní stav
Podpora, inspirace a motivace ke změně životního stylu mezi rozsáhlou skupinou české populace
Podpora prevence civilizačních onemocnění, které souvisí s s nesprávným životním stylem.

Počty stažení mobilní aplikace:
1. sezóna 17 621
2. sezóna 21 434
V polovině projektu bylo KPI překročeno 6,5x

Data k 1. sezóně

Počet zaslaných výzev: 32 803
Počet splněných výzev: 21 799

Web aktivneazdrave.cz - statistiky návštěvnosti listopad / únor
Uživatelé: 65 539
Návštěvy: 105 391

 

Výsledky? Podívejte se na ně.


  • a více stažení aplikace

Během realizace...

Nejdříve bylo potřeba získat relevantní data o životním stylu Čechů. Proto jsme realizovali průzkum mezi 1 000 respondenty ve věku 25 let a více, s reprezentativním zastoupením dle složení populace, který přinesl překvapivá až alarmující data. Zjistili jsme, že čtvrtina Čechů ignoruje preventivní prohlídky u lékaře, třetina se přejídá, polovina nesportuje, každý čtvrtý pociťuje stres, pouze jeden z 10 Čechů se cítí být fit.

Zaujali jsme vás? Pojďme se nezávazně sejít.


Domluvit schůzku
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.