Baxter Czech

Event management & roadshow

Roadshow na podporu očkování vakcínou FSME-IMMUN

Kampaň pro společnost Baxter, původního výrobce vakcíny proti klíšťové encefalitidě reagovala na mimořádné rozhodnutí společnosti, která se v rámci podpory proočkovanosti rozhodla na omezenou dobu zvýhodnit její cenu. Chopili jsme se příležitosti a zvolili nekonvenční způsob komunikace v podobě roadshow s tzv. Očkovacím kamionem. Během několikatýdenní roadshow navštívil 13 míst po celé České republice. V  kamionu zařízeném jako lékařská ambulance se mohli návštěvníci informovat o onemocnění u zkušených odborníků a předplatit si vakcínu proto klíšťové encefalitidě za zvýhodněnou cenu.


Baxter Czech

Výsledky? Podívejte se na ně.


  • předplacených vakcín

  • zájemců o očkování v Očkovacím kamionu

  • míst po celé České republice

Co jsme dokázali

Roadshow na podporu očkování proti klíšťové encefalitidě během dvou týdnů navštívilo více než 20000 zájemců, kteří si předplatili vakcínu za zvýhodněnou cenu. Kampaň byla jednou ze součástí osvětových aktivit, díky které se během 3 let podařilo zvýšit proočkovanost české populace ze 16 % na 23 %.

Jaký byl cíl spolupráce s klientem?

Cílem eventu bylo seznámit veřejnost s možnými závažnými následky klíšťové encefalitidy a informovat o možnosti spolehlivé prevence formou očkování za zvýhodněnou cenu.

Baxter Czech

„Organizace roadshow Očkovacího kamionu byla extrémně náročným úkolem, které se agentura Focus zhostila s výborným výsledkem. Osvěta mezi širokou veřejností pomohla zdůraznit následky onemocnění klíšťovou encefalitidou a zvýšit proočkovanost v nejrizikovějších regionech a cílových skupinách.“

Iveta Soudná   /   Brand manažer, Baxter Czech

Během realizace...

Roadshow Očkovacího kamionu jsme zajistili masivní PR podporu v podobě pozvánek a online reportáží. Získali jme prostor v rádiích a televizních stanicích. Kampaň jsme doplnili inzercí v celostátním i lokálním tisku, billboardy a televizní reklamou s  Červenou Karkulkou.

Zaujali jsme vás? Pojďme se nezávazně sejít.


Domluvit schůzku