Tinder ztrácí kouzlo pro mladé. Snaží se to změnit s novou funkcí Explore slibující jednodušší a zábavnější seznamování

15. 9. 2021 | Beáta Vaňková
Tinder stírá hranici mezi seznamovací platformou a sociální sítí. Pustil totiž Explore, centrum exkluzivních digitálních zážitků v aplikaci. Uživatelé nyní budou mít možnost snadno komunikovat a spojovat se s ostatními, kteří mají stejné zájmy, prostřednictvím různých funkcí.

Nezastarává už trochu Tinder? „Gesto swipe vzniklo v kontextu randících aplikací už před devíti lety a myslím si, že je to hodně staré gesto, abychom ho v moderní době ještě používali,“ uvedla Pavlína Louženská v podcastu Trendspotting o trendech, které se týkají intimity a vztahů, a přidala navíc údaj, že Tinder používá 60 % zadaných lidí a swipují přitom hlavně na záchodě.

Gesto swipe je svou přitažlivostí a jednoduchostí v něčem opojné, i to se ale může vyčerpat. Mnoho aplikací, her a sociálních sítí ztratí svou přitažlivost tím, že se stanou moc velkým mainstreamem a v nejhorším případě je používají i vaši rodiče. Ano, mluvíme o tobě Facebooku. Tato modrobílá inzertní mašina na peníze ovšem nemusí být nutně sexy, u randící aplikace, která je silně spojena s fenoménem „hookup culture“, se to ale tak trochu předpokládá. I to je jeden z důvodů, proč chce Tinder „omladit“ svou uživatelskou zkušenost. Paradoxně přidáním některých prvků známých ze sociálních sítí.

Generální ředitel aplikace Tinder, Jim Lanzone, k uvedení Explore říká:

„Nová generace lidí, kteří se seznamují, od nás po pandemii žádá více způsobů, jak se bavit, komunikovat s ostatními virtuálně a jak mít větší kontrolu nad tím, s kým se na Tinderu seznamují. Spuštění služby Explore je významným krokem k vytvoření hlubšího, vícerozměrného a interaktivního zážitku pro naše členy, který rozšiřuje možnosti Tinderu jako platformy."

Explore je dynamický prostor, který bude soustavně přidávat nové funkce a rozvíjet své možnosti objevování tak, aby členové mohli najít někoho nového, ať už je zajímá cokoliv. Jaké funkce tedy skrývá nový Explore?

Spojte se s ostatními díky zájmům

Tinder Explore pomáhá najít ideální protějšek i na základě zájmů. V sekci Gamers můžete najít hráče nebo hráčku se stejným oblíbeným žánrem, v sekci Music Lovers zase partnera, se kterým se můžete podělit o sluchátka. Pravidelně se ale budou objevovat nové zájmy, takže najít dokonalý protějšek bude snazší než kdykoli předtím.

Zobrazení pouze profilů ověřených na základě fotografií

Ověřování fotografií je nejoblíbenější funkcí na Tinderu. Umožňuje členům provést vlastní ověření prostřednictvím série selfie v reálném čase, které jsou porovnávány se stávajícími profilovými fotografiemi pomocí umělé inteligence s lidskou podporou. Profily ověřenou fotografií se zobrazují s modrým zaškrtávacím znaménkem a členové si poprvé mohou vybrat, zda chtějí vidět pouze ověřené profily, a to prostřednictvím vyhrazeného prostoru v aplikaci Explore.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: