Pavel Fuksa vytvořil skripta pro studenty Vysoké školy života. Můžete je zakoupit jako NFT
Pavel Fuksa patří mezi nejúspěšnější české grafické designery. Pro bývalého prezidenta USA Barracka Obamu tvořil grafiku kampaní na YouTube, pracoval i pro vodku Absolut, Budweiser, Facebook, Heineken, Google, Microsoft, Nike, The Independent nebo Twitter. Svůj um se ale nebojí propůjčit i společenským komentářům či pro bono projektům, obojí nyní spojil ve svém posledním počinu nazvaném Skripta.
Jde o obálky fiktivních vysokoškolských skript, u nichž se zdá, že je mají mnozí „absolventi Vysoké školy života“ nastudované do posledního písmenka.
„Původně šlo o způsob vyrovnání se s epidemii covidu-19 a reakcí na hoaxy, řetězové maily a performance části společnosti na sociálních sítích, kde absolventi tzv. Vysoké školy života kralují hloupostí, kterou bohužel přenášejí i do reality nemocničních čekáren a ordinací,“ vysvětluje pro Marketing Journal Pavel Fuksa, co ho přimělo se do projektu pustit.
Jednotlivé obálky skript jsou k dispozici jako NFT, 100% zisku z jejich prodeje plánuje Pavel Fuksa předat lékařům a zdravotnickému personálu, kteří díky studentům Vysoké školy života (dále VSŽ) nevědí, kam dřív skočit. Detaily ladí s Fakultní nemocnicí Motol.
Skripta jsou s určením pro zimní semestr 2021/22, ale mnoho z nich má obecnou platnost pro mnoho let. A někdy se zdá, že mezi nejošoupanější skripta absolventů VSŽ patří „Funkce Capslock v diskuzi“. Když totiž své názory zabalíte do velkých písmen, mají o to větší platnost a můžou se z nich stát i argumenty, prý…
K základům patří rozhodně znát i všechna pravidla českého pravopisu, která můžete poté na internetu ignorovat.
Do diskuzí se hodí mít také nastudovanou publikaci „Multiúrovňová spiknutí světových elit“.
A s argumenty, „proč to za komunistů bylo lepší“, pomohou Vybrané kapitoly z totalitní nostalgie 7.
Nadstavbou je potom Úvod do panslavismu a historických křivd.
Nehledě na téma, které chcete obhajovat, Flexibilní statistika pro sociální sítě jsou skripta, co vám pomohou využívat čísla kreativně a k vašemu prospěchu.
A když už dojdou všechny argumenty, vždy tu jsou znalosti z publikace Argumentář pro popírání skutečnosti.
Popírání skutečnosti najde uplatnění v pandemické situaci, které věnuje Pavel Fuksa nejvíce skript. Absolutním základem je pochopit Světovládu farmalobby a médií.
Pro pokročilé tu jsou už Základy konspirační epidemiologie.
Když už ale pokřikování online nenese kýžený efekt, je třeba vytáhnout Ústavu a její výklad v terénu, konkrétně 3. díl věnovaný jejímu využití v restauracích, hospodách a barech.
Někdy je ovšem shromažďování v hospodách prostě málo a chce to posunout na vyšší úroveň. Před výpravou na demonstraci se hodí i následující publikace, ve které ochranu dýchacích cest nikdo pravděpodobně nedoporučí.
Pak přijde pochopitelně vhod i Praktická ochrana před spike proteiny.
Cítíte se nemocně? Když selhávají babské rady, je čas na publikaci Google: Vademecum domácího lékaře.
Její studium vás pochopitelně přivede k Detoxikaci organismu domácí chemií.
Pozor, po aplikování znalostí z naposledy představených skript může dojít ke konci životního studia.
Pavel Fuksa zdůrazňuje, že nejde pouze o jeho dílo, ale že se do něj zapojil kreativní tým copywriterů z jeho agentury Fuksaworks, ale také lékaři, vědci a další, stejně smýšlející lidé — konkrétně: Ivana Blumentrittová, Vladimír Fuksa, Adam Hrubý, Jindřich Jinoch, Markéta Monsportová, Daniel Petkevič, Michal Půta, Lukáš Turza a Tomáš Zatrapa.
Všechna skripta jsou k dispozici jako NFT, tedy Non-fungible token. „NFT začínám postupně objevovat – kromě jednotlivých obálek skript či učebnic v NFT bude k prodeji i kompletní ediční plán Nakladatelství Vysoké školy života se všemi 29 obálkami na jednom plakátu formátu B2,“ vysvětluje Pavel Fuksa to, že k dispozici bude tato sbírka i fyzicky. Zároveň připravuje i vernisáž v galerii Cryptoportal, kde budou všechna díla vystavena.
V tomto článku nejsou představena všechna skripta. Další najdete na Rarible, kde se můžete do zítřka 4. prosince zúčastnit aukce, pořídit si je jako NFT, a přispět tak na dobrou věc.