Pavel Fuksa vytvořil skripta pro studenty Vysoké školy života. Můžete je zakoupit jako NFT

3. 12. 2021 | Petr Michl
Co můžete dělat, když vás frustrují online diskuze a převládající absence jakékoliv argumentační úrovně? Jeden z nejznámějších českých reklamních grafiků, Pavel Fuksa, vytvořil skripta pro věčné studenty Vysoké školy života. Prodává je jako NFT a výtěžek půjde lékařům a zdravotnickému personálu.


Pavel Fuksa patří mezi nejúspěšnější české grafické designery.  Pro bývalého prezidenta USA Barracka Obamu tvořil grafiku kampaní na YouTube, pracoval i pro vodku Absolut, Budweiser, Facebook, Heineken, Google, Microsoft, Nike, The Independent nebo Twitter. Svůj um se ale nebojí propůjčit i společenským komentářům či pro bono projektům, obojí nyní spojil ve svém posledním počinu nazvaném Skripta.  

Jde o obálky fiktivních vysokoškolských skript, u nichž se zdá, že je mají mnozí „absolventi Vysoké školy života“ nastudované do posledního písmenka.

„Původně šlo o způsob vyrovnání se s epidemii covidu-19 a reakcí na hoaxy, řetězové maily a performance části společnosti na sociálních sítích, kde absolventi tzv. Vysoké školy života kralují hloupostí, kterou bohužel přenášejí i do reality nemocničních čekáren a ordinací,“ vysvětluje pro Marketing Journal Pavel Fuksa, co ho přimělo se do projektu pustit.

Jednotlivé obálky skript jsou k dispozici jako NFT, 100% zisku z jejich prodeje plánuje Pavel Fuksa předat lékařům a zdravotnickému personálu, kteří díky studentům Vysoké školy života (dále VSŽ) nevědí, kam dřív skočit. Detaily ladí s Fakultní nemocnicí Motol.

Skripta jsou s určením pro zimní semestr 2021/22, ale mnoho z nich má obecnou platnost pro mnoho let. A někdy se zdá, že mezi nejošoupanější skripta absolventů VSŽ patří „Funkce Capslock v diskuzi“. Když totiž své názory zabalíte do velkých písmen, mají o to větší platnost a můžou se z nich stát i argumenty, prý…


K základům patří rozhodně znát i všechna pravidla českého pravopisu, která můžete poté na internetu ignorovat.


Do diskuzí se hodí mít také nastudovanou publikaci „Multiúrovňová spiknutí světových elit“.


A s argumenty, „proč to za komunistů bylo lepší“, pomohou Vybrané kapitoly z totalitní nostalgie 7.


Nadstavbou je potom Úvod do panslavismu a historických křivd.


Nehledě na téma, které chcete obhajovat, Flexibilní statistika pro sociální sítě jsou skripta, co vám pomohou využívat čísla kreativně a k vašemu prospěchu.


A když už dojdou všechny argumenty, vždy tu jsou znalosti z publikace Argumentář pro popírání skutečnosti.

 

Popírání skutečnosti najde uplatnění v pandemické situaci, které věnuje Pavel Fuksa nejvíce skript. Absolutním základem je pochopit Světovládu farmalobby a médií.


Pro pokročilé tu jsou už Základy konspirační epidemiologie.


Když už ale pokřikování online nenese kýžený efekt, je třeba vytáhnout Ústavu a její výklad v terénu, konkrétně 3. díl věnovaný jejímu využití v restauracích, hospodách a barech.


Někdy je ovšem shromažďování v hospodách prostě málo a chce to posunout na vyšší úroveň. Před výpravou na demonstraci se hodí i následující publikace, ve které ochranu dýchacích cest nikdo pravděpodobně nedoporučí.


Pak přijde pochopitelně vhod i Praktická ochrana před spike proteiny.


Cítíte se nemocně? Když selhávají babské rady, je čas na publikaci Google: Vademecum domácího lékaře.


Její studium vás pochopitelně přivede k Detoxikaci organismu domácí chemií.

Pozor, po aplikování znalostí z naposledy představených skript může dojít ke konci životního studia.

Pavel Fuksa zdůrazňuje, že nejde pouze o jeho dílo, ale že se do něj zapojil kreativní tým copywriterů z jeho agentury Fuksaworks, ale také lékaři, vědci a další, stejně smýšlející lidé — konkrétně: Ivana Blumentrittová, Vladimír Fuksa, Adam Hrubý, Jindřich Jinoch, Markéta Monsportová, Daniel Petkevič, Michal Půta, Lukáš Turza a Tomáš Zatrapa.

Všechna skripta jsou k dispozici jako NFT, tedy Non-fungible token. „NFT začínám postupně objevovat – kromě jednotlivých obálek skript či učebnic v NFT bude k prodeji i kompletní ediční plán Nakladatelství Vysoké školy života se všemi 29 obálkami na jednom plakátu formátu B2,“ vysvětluje Pavel Fuksa to, že k dispozici bude tato sbírka i fyzicky. Zároveň připravuje i vernisáž v galerii Cryptoportal, kde budou všechna díla vystavena.

V tomto článku nejsou představena všechna skripta. Další najdete na Rarible, kde se můžete do zítřka 4. prosince zúčastnit aukce, pořídit si je jako NFT,  a přispět tak na dobrou věc. 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: