Český úspěch v Cannes. Národní den bez spěchu získává bronzového lva

22. 6. 2023 | Petr Michl
Pokračující kampaň České asociace pojišťoven proti nepřiměřené rychlosti nadále sbírá ceny. Nově to je bronzový lev z Cannes Lions za plánovaná zpoždění Národního dne bez spěchu.

Veleúspěšný dokument 13 minut v režii Víta Klusáka byl páteří kampaně zahájené v roce 2021, která získala celou řadu kreativních ocenění, včetně loňského stříbrného lva v Cannes. Rok poté je tu další placka pro pokračování kampaně nazvané Národní den bez spěchu. Bronzový lev v kategorii Media patří mimo České asociace pojišťoven (ČAP) také agentuře McCann Prague, na projektu se podílely i agentury Hero & Outlaw a Mediabrands CZ.

Národní den bez spěchu byl letos stanoven na 5. dubna. V jeho rámci byla domluvená celá řada partnerství, která napomohla ke zpožděnému zápasu nejvyšší fotbalové soutěže nebo ke zpožděným radiovým a televizním vysíláním, univerzitní přednášce nebo divadelnímu představení. Poselství na všech akcích v časovém skluzu bylo přitom jasné: spěchat nemá smysl.

Pár ušetřených minut díky zvýšené rychlosti za to nestojí, rozhodně, když je spojené se zvýšenou pravděpodobností autonehody, která může vám nebo někomu jinému život zásadně znepříjemnit, zkrátit či dokonce ukončit. I díky již 3 roky trvající kampani si to uvědomuje čím dál více lidí. Důkazem budiž to, že poslední údaj mluví o tom, že meziročně poklesl počet smrtelných dopravních nehod o 50 %.

 

McCann Prague chce prosadit koncept kampaně objektivně zachraňující životy i na dalších trzích. Agentura letos na Cannes Lions získala i 4 umístění na shortlistu, v kategorii Health & Wellness (Insurance)  to bylo s projektem Systemshop.cz — falešným e-shopem, v kterém VZP odkrývá ceny za konkrétní výkony, poukazuje na to, že zdroje systému nejsou bezedné a do budoucna se bez důrazu na (levnější) prevenci zdravotnictví neobejde.

S fofrtaškou pro bronz

Popsané úspěchy nejsou letos ty jediné české. V kategorii Entertainment for Gaming získaly agentury DDB Prague a DDB FTW bronz za jejich merch v podobě fofrtašky, speciálního herního batohu vytvořeného na oslavu 2 let Kauflandu v oblasti esportu a partnerství s esportovým týmem SINNERS. Ten byl zároveň i na kolečkách, podobně jako nákupní tašly senorů.

Lidé mají Kaufland zafixován jako obchod pro seniory. Stejně jako celé partnerství se SINNERS, má i Fofrtaška 2.0 za cíl supermarket omladit ve smyslu skladby věkové skupiny jeho zákazníků. Přenesením důchodcovské fofrtašky do gamingové kultury omlazujeme pak i samotnou značku Kaufland. Na první pohled absurdní produkt odpovídá všem nárokům gamerů, ať už se vypraví na LANku, nebo na nákupy do Kauflandu,” představil při jejím uvedení ideu kampaně a produktu Creative Director DDB FTW Prague Ivan Soukup.

 

Tip redakce

Přečtěte si o této kampani více zde

Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: