Společnost Palm je na prodej

12. 4. 2010 | ITO
Společnost Palm, která je pro mnohé synonymem pro průkopníka v oblasti výroby smarphonů, je na prodej. Firma, kterou v posledních letech decimoval zejména nástup iPhonu, jež ji připravil o její výsadní postavení a nepříliš povedený pokus o znovudobytí špičky trhu modely Pre a Pixi, začala spolu s Goldman Sachs Group Inc. a Frank Quattrone’s Qatalyst Partners hledat vhodného kupce.


Společnost Palm, která je pro mnohé synonymem pro průkopníka v oblasti vývoje a výroby smarphonů, je na prodej. Firma, kterou v posledních letech decimoval zejména nástup iPhonu, jež ji připravil o její výsadní postavení a nepříliš povedený pokus o znovudobytí špičky trhu modely Pre a Pixi, začala spolu s Goldman Sachs Group Inc. a Frank Quattrone’s Qatalyst Partners hledat vhodného kupce. S odvoláním na firemní zprávu to oznámila agentura Bloomberg.

A již jsou známa i jména potenciálních zájemců v čele s taiwanským HTC, čínským Lenovem a americkým Dellem. Podle odhadců se současná hodnota značky pohybuje kolem 870 milionů dolarů, cena, kterou kupec dá, by však mohla být nižší.
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: