Startup Videoflot mění svůj byznys model. Tržiště pro setkávání nabídky a poptávky tvorby videí bude zcela zdarma

11. 2. 2016 | Petr Michl

 

Startup Videoflot mění svůj byznys model. Ze systému freemium přechází na zcela bezplatné zprostředkování nabídky a poptávky tvorby videa. Zájemci o video v hodnotě vyšší než 80 000,- Kč mohou využít placenou službu, která kompletně zorganizuje jeho produkci.

Startup Videoflot získal v červnu 2014 investici 30 milionů korun od fondu Y Soft Ventures. Jeho cílem bylo vybudovat globální ekosystém pro videoprodukci, který bude otevírat dveře na trh mladým talentům. Dle zakladatele a výkonného ředitele Videoflotu Davida Spáčila se na něm nic nemění, přišlo ovšem uvědomění si, že k němu budou muset dojít po menších krocích. Uvědomili jsme si, že naplnit rovnou náš finální cíl není pro malý startup z Brna tak jednoduchým úkolem. Jdeme tedy po malých krocích a začínáme s tím, co nám dosud fungovalo. Tím je tržiště pro tvůrce videí a jejich zadavatele," vysvětluje.


Jádro současného týmu Videoflotu ve složení Lukáš Adámek, Bára Jiříčková, David Spáčil, Martina Spáčilová a Sára L. Nešporová.

V původní podobě se mohly obě tyto skupiny přes Videoflot domluvit také zdarma, za poplatek pak byla dostupná prémiová verze s dalšími prvky navíc. Prémiová verze je nyní zrušena a vše bude zdarma: zadávání poptávek po videu, soutěžení o zakázky a také vlastní kreativní profil, který může videotvůrce používat jako profesní online vizitku. Z pohledu klienta, který poptává video, přibyla podstatná novinka, a to možnost připlatit si za bezstarostnou produkci videa. Této nadstandardní službě pro zájemce o video v hodnotě vyšší než 80 000,- Kč dal tým Videoflotu výmluvný název Sakum Prdum produkce. Věří, že pomoc s veškerou organizací, garancí dodání včas a především garancí odpovídající kvality finálního videa klienti ocení. Vyznat se v organizaci produkce videa, ale třeba i pronájmu techniky, vyžaduje zkušenosti. Věříme, že takto klientům Videoflotu dokážeme nabídnout přidanou hodnotu a zároveň i suplovat práci, kterou nyní dělají specializované agentury," uvádí David Spáčil.

Současně s oznámenou změnou byla tento týden spuštěna také nová verze webu www.videoflot.com. Mezi klíčové vlastnosti nového Videoflotu patří hlavně zpřehlednění, podstatné zlepšení user experience a především otevření systému, tzn. že si kdokoli může bez nutnosti registrace prohlížet profily videotvůrců a databázi zakázek.


Doteď bylo, především pro zadavatele videí z firem a agentur, občas náročné Videoflot efektivně využívat. Nová verze proces vyhledávání tvůrců a zadání videa podstatně usnadňuje a umožní všem v průběhu videoprodukce ušetřit nezanedbatelné množství času a peněz. Pokud jste kreativec, můžete samozřejmě jako dřív aktivně vyhledávat poptávky. Když navíc zadavatele nebo potenciálního spolupracovníka zaujme váš profil a portfolio, nic mu nebrání, aby vás napřímo oslovil.

V polovině loňského roku jsme firmu personálně osekali na kost. Měli jsme pocit, že vývoj neběží tak, jak by měl, a tak jsme se rozhodli udělat radikální řez a začít v podstatě nanovo,” říká David Spáčil. Výsledkem má být nyní efektivnější tržiště pro setkávání nabídky a poptávky po tvorbě videí doplněné o službu, jež zadavateli významně usnadní samotnou produkcií videí. David Spáčil ovšem nevylučuje, že posléze přijdou další služby, které usnadní například pronájem techniky nutné pro natáčení.

Kam dál?

Videoflot v minulosti pomáhal na stránkách Marketing Journalu vysvětlit, kolik skutečně stojí videotvorba. Rozklad nákladů při tvorbě celé řady videí naleznete v článku „Co za to?" aneb Kolik stojí video.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: