Twitter zmírní systém počítání limitu 140 znaků a chystá i další změny

25. 5. 2016 | Kateřina Tauchenová
Do limitu 140 znaků se nově nebude počítat označení uživatelů v odpovědích na tweety ani odkazy na multimediální přílohy. Také bude možné retweetnout vlastní tweet a změní se pravidla pro zobrazování tweetů.

Když před několika měsíci prosákly na veřejnost informace o tom, že Twitter uvažuje o úplném zrušení omezení na maximálně 140 znaků textu na tweet, rozpoutalo to u skalních fanoušků sociální sítě vlnu nevole a její CEO Jack Dorsey musel vše urychleně uvádět na pravou míru. Nelze vyloučit, že ho čeká další nepříjemné vysvětlování. Limit 140 znaků je totiž prolomen, přesněji řečeno je rozvolněn. Mění se totiž pravidla toho, co se do něj počítá.

Twitter oznámil, že už nebude k počtu znaků přistupovat tak striktně a do celkového počtu přestane počítat odkazy na mediální přílohy a označení uživatelů pomocí @jméno v odpovědích na tweety. Kromě toho chystá i několik dalších změn, které podle prohlášení mají přilákat nové uživatele.

Nově tak sice při vytváření tweetu uvidíte všechny znaky, které napíšete – tedy včetně odkazů na vložené přílohy jako obrázky, videa, GIFy a další. Ostatní uživatelé ale po zveřejnění tweetu tento odkaz neuvidí a zobrazí se jim pouze příloha. To však neplatí pro webové odkazy, které se i nadále budou do limitu 140 znaků započítávat.

Změna v zobrazování odpovědí by pak měla posloužit uživatelům ke snadnější realizaci skupinových konverzací. Dosud bylo totiž odpovídání více lidem složité, protože označování uživatelů výrazně snižovalo délku odpovědi. Proto lidé často označení uživatelů, jimž byla odpověď určena, vynechávali, což celou konverzaci činilo značně nepřehlednou. Nyní bude možné uživatele v tweetu označit, aniž by to délku odpovědi zkracovalo – oznámení o tom, že se jedná o odpověď, totiž nebude zahrnuto přímo v textu tweetu.

Další z novinek by pak měla odstranit potřebu některých uživatelů používat různé triky, aby jejich příspěvky vidělo co nejširší publikum. Konkrétně trik spočívající v umístění tečky před odpovědi, které začínají označením jiného uživatele pomocí @jméno. Algoritmus zobrazování tweetů totiž dosud upozaďovalo ty, které začínaly právě označením jiného uživatele.

Původně bylo toto pravidlo zavedeno, aby zamezilo množení „soukromých“ konverzací vedených dvěma uživateli veřejně ve feedu. Toto pravidlo ale vlastně od počátku postrádalo smysl – vždyť Twitter je veřejnou komunikační platformou a právě možnost „sledovat“ rozhovory jiných lidí patří k jeho největším benefitům.

Tím, že se uživatelé snažili pravidla Twitteru obcházet, se na síti vyvinul jakýsi „tajný jazyk“, kterému noví uživatelé nerozuměli a dění na síti moc nechápali. Twitter se proto nyní snaží zjednodušením pravidel tuto bariéru pro nové příchozí odbourat a usnadnit intuitivní používání platformy.

„Jednou z našich největších priorit pro tento rok je zjednodušení Twitteru,“ uvedl v prohlášení CEO a spoluzakladatel platformy Jack Dorsey. „Pracujeme na usnadnění a zrychlení komunikace, protože to je to, v čem je Twitter skvělý – v živé konverzaci, přenosu aktuálního dění a v jednoduchosti, se kterou jsme jej zakládali.“


Nově se tedy tweety začínající označením @jméno zobrazí všem followerům.  Společnost také uvedla, že pro zvýšení dosahu odpovědi ji bude možné jednoduše retweetnout.

Poslední změnou pak bude možnost retweetnout a citovat vlastní tweety, což bylo dosud nemožné a znesnadňovalo to život všem, kteří Twitter využívají jako způsob šíření jejich vlastního obsahu nebo odkazů. Nyní budou moci uživatelé díky tlačítku Retweet, které přibude i u jejich vlastních tweetů, kdykoliv sdílet původní tweet s odkazem či citátem, aniž by museli vytvářet nový.

Vzhledem k tomu, že výše uvedené změny ovlivní nejen uživatele, ale i vývojáře aplikací, REST a Streaming API, Ads Api a mnoha dalších, neprojeví se novinky na síti ihned. Twitter uvedl, že v praxi je mohou uživatelé očekávat v horizontu několika měsíců.

 

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: