Češi šetří. Na všem, včetně léků.

17. 3. 2010 | TMJ
Ani povánoční výprodeje nepřinesly obchodníkům finanční přilepěsní. Přestože spotřebitel je takřka všude vystaven slevám, tržby obchodů se v lednu propadly nejvíce od roku 2000. Propad tak trvá již šestnáctý měsíc v řadě. Nově se na seznamu zasažených oborů objevují i farmaceutické výrobky nebo pohonné hmoty.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Ani povánoční výprodeje nepřinesly obchodníkům finanční přilepěsní. Přestože spotřebitel je takřka všude vystaven slevám, tržby obchodů se v lednu propadly nejvíce od roku 2000. Propad tak trvá již šestnáctý měsíc v řadě.
Nově se na seznamu zasažených oborů objevují i farmaceutické výrobky nebo pohonné hmoty. První zmiňované souvisí podle expertů paradoxně s tuhou zimou, která nejsilnější skupinu zákazníků - tedy důchodce - donutila odložit nákupy léků na přívětivější povětrnostní podmínky. V případě pohonných hmot je pak pokles prodeje přímo odvislý od nárůstu DPH.
A proč tentokrát nezabraly ani slevové akce? Velká část zboží byla totiž oproti zvyklostem zákazníky nakoupena již před Vánoci. A v novém roce se chuť nakupovat radikálně snížila. Zákazníci si navíc uvědomují, že slevy zboží budou pravděpodobně pokračovat a odkládají nákupy na neurčito.
Oproti předpokladům se naopak poměrně dobře dařilo službám (vyjma segmentu HORECA) a zejména pak zábavnímu průmyslu.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: