Facebook bude investovat do 10 tisíců evropských talentů, které pomohou vybudovat virtuální 'metaverse'

20. 10. 2021 | redakce
Jak budou vypadat naše online zážitky v budoucnosti? Dle Facebooku může jít o virtuální ponoření do „metaverse“, které se přiblíží mnohem více našim offline interakcím. K budování tohoto světa hledá 10 tisíc Evropanů.


Zdroj: Stock Photos on Shutter Stock

Společnost Facebook stojí na začátku cesty, jejímž cílem je pomoci vybudovat platformu budoucnosti často označované jako metaverse. Metaverse má být novou fází ve světě propojených virtuálních zážitků využívajících technologie, jakými jsou právě virtuální a rozšířená realita. Středobodem je „myšlenka, že vytvořením větší virtuální přítomnosti se mohou online interakce mnohem více přiblížit zážitkům z osobních interakcí. Metaverse chce odemknout přístup k novým tvůrčím, sociálním a ekonomickým příležitostem“.

Metaverse nebude vlastněna ani provozována jedinou společností a stejně jako je tomu u internetu, bude jejím klíčovým prvkem otevřenost a interoperabilita. Její zprovoznění bude vyžadovat spolupráci mezi společnostmi, vývojáři, tvůrci a zákonodárci. Pro Facebook to znamená nejen pokračující investice do produktů a technologických talentů, ale i růst napříč celou firmou.

Proto Facebook oznamuje svůj plán na vytvoření 10 000 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst v rámci Evropské unie v příštích pěti letech. Tato investice del Facebooku vyjadřuje důvěru v sílu evropského technologického průmyslu a potenciál evropských technologických talentů.

„Evropa je pro Facebook velmi důležitá, od tisíců zaměstnanců nacházejících se v zemích EU až po miliony podniků, jež denně využívají její aplikace a nástroje. Nejen že je Evropa velkou součástí úspěchu Facebooku, ale také Facebook má velký podíl na úspěchu evropských firem i celé ekonomiky. Evropská unie se pyšní řadou výhod, díky kterým je pro technologické společnosti skvělou investiční destinací – velký spotřebitelský trh, prvotřídní univerzity, a především špičkové talenty. Evropské společnosti jsou špičkami v několika oborech, ať už jde o německé biotechnologie, které pomohly vyvinout vůbec první vakcínu proti mRNA, nebo o skupinu evropských nebankovních společností, které udávají směr financí budoucnosti. Španělsko zaznamenává rekordní objem investic do start-upů, které řeší vše od online dodávek potravin po neuroelektroniku, zatímco Švédsko je na cestě stát se do roku 2023 první bezhotovostní společností na světě,“ vyznává se Facebook v tiskové zprávě ze svého obdivu ke starému kontinentu. V realitě to je pro něj silný trh s velkým nebezpečím regulace ze strany EU, ale i jednotlivých národních států.


Kanceláře společnosti Facebook ve Varšavě. Zdroj: Facebook

Facebook nicméně důvěřuje kvalitě místních „lidských zdrojů“. Dlouhodobě věří, že evropské talenty patří mezi světovou špičku, a proto do nich také společnost v průběhu let intenzivně investovala – od financování grantů na Technické univerzitě v Mnichově až po otevření první velké evropské výzkumné AI laboratoře a akceleračního programu FAIR ve Francii či kanceláře Facebook Reality Labs v irském Corku.

Nyní bude muset Facebook přijít s dostatečně atraktivní nabídkou, aby přesvědčil 10 tisíc kvalifikovaných lidí k tomu, aby věřili tomu, že propojení našich reálných životů s těmi virtuálními se má odehrávat v rámci projektu financovaného právě Facebookem.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: