Twitter spouští možnost taggování uživatelů u fotografií

27. 3. 2014 | Petr Michl

Twitter oznámil několik změn. Tou nejvýznamnější je možnost otaggovat až 10 lidí na jedné fotografii bez toho, aby vám upozorňování skrze "@uzivatelskejmeno" ubíralo cenné znaky, když jich máte na tweet jen 140. Další novinkou je možnost přidat až 4 fotografie najednou, z kterých pak Twitter udělá koláž.

Především možnost taggování může zásadně zvýšit popularitu užívání fotografií na Twitteru a dá takto označeným uživatelům skrze notifikaci speciální pobídku, aby se na něj podívali. Mimo to nabízí Twitteru samotnému pochopitelně i možnost více zmapovat vztahy jednotlivých uživatelů.

Možnost zahrnovat taggy je ukázkou využití metadat u tweetů, které se nezahrnují do omezení 140 znaků. Tento limit je páteří Twitteru, zárukou toho, že se lidé budou snažit psát k věci a news  feed bude relativně čistý s poměrně velkým počtem příspěvků. Zároveň ale v mnoha případech brání smysluplné konverzaci, obzvláště když zahrnuje více účastníků. Z tohoto pohledu by dokonce nebylo špatné, kdyby Twitter i označování uživatelů v rámci tweetu dovolil přesunout do oblasti metadat.

Rozhodnutí umožnit sdílení více fotografií lze také jen chválit. Reaguje na poptávku. Lidé sami vytváří v mobilních aplikacích i na desktopech koláže z několika snímků, obzvláště jako způsob zprostředkování zážitku z nějaké akce. Možnost, že ji vytvoří sám Twitter, je o důvod víc, proč ho k tomuto účelu použít a nevybrat si k stejné činnosti Instagram.

Další změna přiživuje fenomén druhé obrazovky. Když lidé, kteří sledujete, začnou mluvit o televizním pořadu nebo nějaké události, dostanete notifikaci. Ta je další pobídkou k startu konverzací.  Zatím bude tato funkce uvedena jen na aplikacích pro iOS a Android. Na verzi pro desktop se může dostat až později.

Zdroj: Techcrunch, Twitter Blog

 

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: