Adidas představil tenisový kurt plovoucí na Velkém bariérovém útesu

31. 1. 2022 | Petr Michl
Adidas postavil plovoucí tenisový kurt na Velkém bariérovém útesu, který představil při startu Australian Open. Upozorňuje s tím na svou kolekci z recyklovaných plastů.


Zdroj: adidas

Do oceánů se údajně každý den dostane ekvivalent nákladu 1400 popelářských vozů s plasty. Na tento přetrvávající problém a svůj vlastní příspěvek k jeho řešení se snaží upozornit značka adidas spolu s organizací  Parley Ocean Plastic zabývající se plasty v oceánu. Činí tak s instalací tenisového kurtu na Velkém bariérovém útesu za účasti australských sportovních ikon. To vše načasované se startem tenisového turnaje Australian Open.  

Tento tenisový kurt ve standardní velikosti byl vytvořen za účelem uvedení nové řady tenisového oblečení vyrobeného z recyklovaného mořského plastového odpadu. Na této výzvě přitom pracuje adidas již od roku 2015. Aby měla tato událost větší PR potenciál, kurt pokřtily zápasem ve smíšené čtyřhře australské sportovní hvězdy plavec Ian Thorpe, vodní slalomářka, kajakářka a kanoistka Jessica Fox a hráč rugby Nathan Cleary spolu s modelkou Steph Claire Smith.


Steph Claire Smith, Nathan Cleary, Ian Thorpe a Jess Fox. Zdroj: adidas

„Když se tato akce objevila, zvedl jsem ruku a řekl adidasu, že bych se toho opravdu rád zúčastnil… Když si jako děti vzpomeneme na prázdniny, většinou s tím souvisí nějaká pláž — horký písek, běhání do moře. Stává se to docela emotivní. Takže když se podíváme na to, co se děje, a na skutečnost, že se můžeme vrátit na některá z těchto odlehlých míst a najít na plážích plasty, může to být docela zdrcující,“ říká Ian Thorpe v tiskové zprávě a dodává:

„Plast je jediná věc, která nemá ukončenou životnost. Bude v životním prostředí existovat navždy. Všechno ostatní se v určitém okamžiku rozpadne a zanikne. Plasty ne. A to je třeba řešit."

Velký bariérový útes se táhne v délce 2300 km podél pobřeží Queenslandu. Je tedy stejně dlouhý jako západní pobřeží Spojených států amerických a je na něm 3000 jednotlivých útesů na 1000 ostrovech. Korály ničí zvyšující se teplota vody. Nejen život dalším živočichům, ale i samotné pláže pak ničí znečištění plasty.  


Steph Claire Smith and Jess Fox. Zdroj: adidas

U příležitosti zápasu představená kolekce je inspirovaná právě barevností korálových útesů a je z recyklovaného polyesteru. Právě ten by měl do budoucna nahradit tzv. panenský polyester u většiny kolekcí značky.

Po skončení kampaně bude hřiště darováno místní škole v Townsville. A třeba bude na základě toho, kde bude přesně umístěno, obehnáno pletivem nebo sítí. To se totiž dost hodí na zachytávání míčků směřujících mimo kurt. V souvislosti se zápasem na mořské hladině nás napadá, že jako „chytači“ mohli být najati třeba psi milující aportování tenisáků. Adidas se každopádně dušuje, že všechny zatoulané míčky byly z oceánu vyloveny.


Zdroj: Adidas


Jess Fox a Ian Thorpe. Zdroj: adidas


Zdroj: Adidas


Zdroj: adidas


Zdroj: adidas

Štítky dokumentu: Formy PR
Sdílejte tento článek:
Podobné články: