Airbnb a Louvre nabízí možnost strávit noc v ikonické pyramidě největšího muzea umění světa

5. 4. 2019 | Kristýna Vozková
Připijte si s Monou Lisou, povečeřte s Venuší Mélskou a užijte si romantickou noc ve skleněné pyramidě muzea Louvre. Stačí Airbnb zdůvodnit, proč si tento zážitek zasloužíte zažít právě vy.

Všem milovníkům umění se naskytla jedinečná příležitost strávit noc v nejnavštěvovanějším muzeu umění světa. Ubytovací platforma Airbnb při příležitosti 10 let výročí od svého vzniku vyhlásila soutěž, jejíž výherci budou moci na vlastní kůži zakusit atmosféru nočního Louvru a přespat přímo v ikonické skleněné pyramidě.

Již 30. dubna bude světoznámé muzeum čítající více než 35 tisíc exponátů k dispozici jen dvěma šťastlivcům. Čeká je soukromá prohlídka s průvodcem, který muzeem provázel i amerického prezidenta Baracka Obamu nebo popovou divu Beyoncé. Budou se moci uvelebit v pohodlných křesílkách improvizovaného obýváku u obrazu Mony Lisy, poslouchat francouzskou hudbu z vinylových desek a připít si aperitivem inspirovaným renesanční dobou. Následovat bude opulentní hostina podávaná u jednoho z nejznámějších exponátů helénského umění, mramorové sochy Venuše Mélské. Poté se hosté přesunou do komnat Napoleona III. a poslechnou si jedinečný akustický koncert.  

Noc pak nestráví v jedné z komnat muzea, ale přímo v ikonické skleněné pyramidě, která letos oslaví své 30. narozeniny. V jejím nitru vznikne její jedinečná miniatura, uzpůsobená jako ložnice pro speciální hosty. Ti prožijí noc pod hvězdnou oblohou a ráno si vychutnají typickou francouzskou snídani přímo v posteli.

Pokud se chcete zapojit do soutěže o tento nezapomenutelný zážitek, zodpovězte na stránkách Airbnb do 12. dubna otázku, proč byste právě vy měli být nejlepšími hosty Mony Lisy.

Zástupkyně správce muzea, Anne-Laure Béatrixová, na téma spolupráce uvedla: „Jsme rádi, že můžeme dvěma osobám nabídnout tento jedinečný a speciální zážitek. Víme, že by příležitost procházet se takto Louvrem ocenilo mnoho lidí a chceme, aby to bylo kouzelné a nezapomenutelné. Díky partnerství s Airbnb doufáme, že ukážeme lidem, nakolik přístupné a inspirující může umění být. “

Generální manažer francouzského Airbnb, Emmanuel Marill, dodal: Paříž je jedním z nejatraktivnějších měst na světě a Louvre je jednou z nejoblíbenějších institucí v Paříži. Jsme nadšeni z toho, že jsme mohli spolupracovat a nabídnout tak vzrušující a jedinečné zážitky, které budou oslavovat naši komunitu a umožní Pařížanům i mezinárodním cestovatelům znovu objevovat muzeum tímto novým a autentickým způsobem."

Od května až do konce tohoto roku by na platformě Airbnb měla být k dispozici řada dalších zážitků v muzeu Louvre. Bližší informace by měly být odhaleny během následujících týdnů.

Airbnb se svým zákazníkům snaží obdobné kulturní zážitky přinášet častěji. V roce 2015 se například jednalo o noc ve speciálně upravené ložnici v pařížských katakombách, na začátku roku 2019 zase o tříměsíční pobyt v italské vesničce Grottole.

 

Zdroje: thedrum.com, lonelyplanet.com, dailymail.co.uk, theguardian.com

 

Kam dál?

Ani Airbnb však není všemocné. U Číňanů se svými nápady neuspělo. Noc na Velké čínské zdi? Airbnb přestřelilo.

 

Štítky dokumentu: Formy PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.