Akcelerátor StarCube otevřel přihlášky na rok 2014

13. 12. 2013 | Petr Michl
Akcelerátor StarCube otevřel přihlášky na rok 2014. Kdo se zaregistruje včas, získá workshop zdarma.

Akcelerátor StarCube při Jihomoravském inovačním centru (JIC) spustil přihlášky na rok 2014. Projekty musí nově prokázat zájem zákazníků o svůj produkt nebo službu. Zaregistrují-li se do 15. prosince, získají zdarma účast na workshopu, kde se naučí, jak si zájem zákazníků ověřit. Na ty, kteří budou do StarCube 2014 vybráni, čekají opět tři měsíce workshopů, přednášek a konzultací s úspěšnými podnikateli a odborníky z praxe. To vše jim pomůže z počátečního nápadu vybudovat za tři měsíce základy fungující firmy. Program odstartuje v únoru a vyvrcholí závěrečnou soutěží na StarCube show v květnu příštího roku. Hlásit se je možné do 12. ledna 2014.

StarCube akcelerátor se již pošesté otevírá všem, kteří chtějí rozjet svůj projekt, proniknout do základů podnikání a uskutečnit tak svůj podnikatelský sen. Tak jako předchozí běhy i tento bude pro účastníky zdarma, náklady hradí pořádající JIC ve spolupráci s Enterprise Europe Network a partnery projektu. Letos jsou jako partneři potvrzeni Microsoft, Nokia, PwC, Flextronics, InnoVentures a Czech ICT Alliance, s dalšími partnery organizátoři jednají. Po celou dobu programu bude všem týmům k dispozici StarCube space.

Veškerý program bude veden v angličtině, akcelerátor se podruhé otevírá i zahraničním týmům. „Osvědčilo se nám to, týmy jsou více motivované a například jordánský tým Braci, který byl v posledním běhu ve vítězně trojce, tu nedávno založil dceřinou společnost a spolupracuje na testování svého výstražného náramku pro neslyšící s Českou unií neslyšících," uvedl manažer startup programu JIC Michal Hrabí.

Registrace je otevřena do 12. ledna 2014 na www.starcube.cz. Nově chceme, aby měl každý projekt ověřený zájem trhu, tedy alespoň dvacet potenciálních zákazníků, u B2B projektů stačí tři zákazníci," uvedl manažer startup programu JIC Michal Hrabí. „Předejdeme tak tomu, aby někteří teprve v průběhu StarCube měnili svůj projekt nebo ho úplně zařízli, protože nebude mít odezvu na trhu. A celkově si od toho prostě slibujeme kvalitnější týmy," doplnil Hrabí.

Těm, kdo se zaregistrují v první vlně do 15. prosince, navíc organizátoři poradí, jak si zájem zákazníků ověřit. Chystají pro ně na 17. prosince webinář v angličtině a na 18. prosince workshop v Brně.

StarCube akcelerátor je otevřen pro všechny obory – od informačních technologií, přes elektrotechniku a strojírenství až po medicínu či chemii. Do uplynulých pěti běhů StarCube se přihlásilo již více než 600 zájemců v rámci 189 přihlášených týmů, přes 53 z nich program absolvovalo. Z jejich projektů vzniklo dosud celkem 23 firem. Tyto firmy vytvořily přes 100 nových pracovních míst a získaly investici v souhrnné hodnotě více než 1,2 milionu amerických dolarů.

Kam dál?

Chcete se dozvědět, co potřebuje mít tým, který se chce do StarCube programu, a jak vypadá výběrové řízení? Přečtěte si rozhovor s projektovým manažerem StarCube, Vojtěchem Krmíčkem.

Štítky dokumentu: Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.