Apple a Google uzavřely soudní smír. Stáhly vzájemné žaloby

19. 5. 2014 | Petr Michl
Apple a Google už na sebe nebudou žalovat.

Pokud mluvíme o absolutní technologické špičce z pohledu obratu i inovací, nevyhneme se zmínění společností Apple a Google. Konkurenční boj na tomto hřišti si neodehrává jen s pomocí mozků vývojářů, neméně důležité jsou dnes i týmy právníků. Takový Samsung by o tom mohl vyprávět. Společnosti Apple a Google však nyní zakopaly právní válečnou sekyru. Giganti, kteří si konkurují v mnoha oblastech - od prodeje aplikací po hardware nebo cloudová úložiště, se rozhodli umrtvit vzájemné žaloby - dle GigaOm by mělo jít zhruba o 20 žalob. Údajně by se mělo jednat především o patentové spory souvisejí s žalobou Applu z rocu 2010 u Americké mezinárodní obchodní komise proti společnosti Motorola Mobility. Ta se posléze stala součástí Googlu a tím na něj přešla i soudní pře. Googlu se Motorolu nepodařilo dostat do černých čísel a segment výroby chytrých telefonů hodlá opustit.

Oficiální vyjádření zní: Apple a Google se dohodly na upuštění od všech stávajících žalob, které nyní existují mezi oběma subjekty. Apple a Google se zároveň dohodly na vzájemné spolupráci v některých oblastech patentové reformy. Dohoda se netýká tzv. křížových licencí.

Poslední věta přitom znamená, že Apple může nadále podnikat právní kroky proti společnostem, které s Googlem spolupracují. Přesto se jedná o významný akt smíru. O to důležitější, pokud si vzpomeneme na devíticifernou částku v amerických dolarech, kterou musí po posledním soudním vyrovnání Samsung zaplatit Applu. Pokud však zůstaneme u válečné terminologie, nejedná se o úplné odzbrojení. Budoucí patentové a licenční spory jsou nadále možné. Tento akt nicméně vyjadřuje silnou vůli osvobodit se od současných konfliktů. Pro technologický svět to může být jedině dobře.

Zdroj: Techcrunch

Štítky dokumentu: Apple

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: