Apple hlásí rekord. Obdržel 4 miliony předobjednávek nových iPhonů během prvních 24 hodin

16. 9. 2014 | Petr Michl
Novým iPhonům se daří. Podle oficiálního prohlášení Applu obdržel 4 miliony předobjednávek na iPhone 6 a iPhone 6 Plus během prvních 24 hodin.

Novým i Phonům se daří. Podle oficiálního prohlášení Applu obdržel 4 miliony předobjednávek na iPhone 6 a iPhone 6 Plus během prvních 24 hodin.

Možnost předběžného objednání byla dostupná od pátku, webovou stránku Applu ovšem stíhaly problémy a dočasné odstávky. Bez nich by mohlo být číslo ještě vyšší. Od pátku tohoto týdne si budou moci američtí zákazníci koupit telefony přímo ve fyzických Apple Storech. Dostupnost v dalších zemích přijde později na konci září.

Apple dokonce uvedl, že z hlediska předobjednávek jde o nový rekord. Pro srovnání - u iPhonu 5 zaznamenal 2 miliony předobjednávek během prvních 24 hodin. iPhone 6 je ještě dostupný, ale předobjednávky vyčerpaly naskladněné zásoby většího iPhonu 6 Plus. K některým zákazníkům se tak mohou telefony dostat až v říjnu.


Fanoušni Androidu podotýkají, že nové iPhony přináší jen to, co už na trhu dávno je. Stejně se iPhone 6 a 6 plus prodává skvěle.

Apple čelí v posledních třech letech s každým novým uvedením iPhonu kritice vyčítající značce, že už není tím inovátorem, který přináší něco revolučního. Uvedení modelů telefonů s větší úhlopříčkou je dalším odchýlením od původní krystalicky jednoduché filosofie Applu založené na jednom produktu na kategorii. A jistě lze oprávněně podotknout, že iPhone 6 Plus je reakcí na úspěšnou konkurenci, které se daří prodávat smartphony s velkou obrazovkou. Zejména uživatelé Androidu to dávají Applu pocítit, třeba podobnými srovnáními jako na obrázku výše.

Nehledě na to se ale prodeje nových iPhonů zvyšují. Společnosti Apple lze leccos vyčítat, ale loajalitu zákazníků lze pouze závidět. Níže si můžete prohlédnout tabulku od Piper Jaffray, která ukazuje počet zakoupených iPhonů v prvních 3 dnech od zahájení prodeje. V případě iPhonu 6 je uváděných 6,5 milionu kusů pouze kvalifikovaným odhadem.

Zdroj: Apple, C-Net

Štítky dokumentu: Apple

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: