Apple překonal všechna očekávání

20. 7. 2011 | ZeB
Apple překonal všechna očekávání analytiků i hospodářské výsledky z předchozích období. Jeho prodeje vzrostly trojnásobně.

Apple opět zbořil odhady i hospodářské výsledky z předchozích období. Také prodal více Maců, iPhonů a iPadů, jen o iPody je už menší zájem. Hodnota akcií rovněž dosáhla historického maxima.

Od úspěchu iTunes a iPodů můžeme podobně začít každou zprávu o hospodaření Applu a zřejmě se nebudeme mýlit. Cupertinský gigant včera znovu nepřekvapil. Apple dosáhl v třetím fiskálním kvartálu obratu 28,57 miliardy amerických dolarů (82% nárůst) a zisku 15,70 miliardy (125% nárůst!).

Uvidíme, jak si stojí Microsoft, který své výsledky odhalí ve čtvrtek. Minulá čtvrtletí ukázala, kdo dnes vydělává nejvíce a Apple svého rivala přeskočil, i když se Microsoft stále držel blízko.

Zajímavé jsou i nárůsty prodejů zařízení:

20,34 milionu iPhonů (142% nárůst)

9,25 milionu iPadů (183% nárůst)

3,95 milionu Maců (14% nárůst)

7,54 milionu iPodů (20% pokles)

Firma rovněž oznámila, že dnes začne prodávat operační systém Mac OS X Lion. O nových MacBoocích Air se ale prozatím nehovořilo.

Zdroj informací a grafu: www.cnews.cz
 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.