Bonami expanduje do Rumunska

3. 10. 2016 | redakce
Čtvrtý rok existence, čtvrtá evropská země. Taková je aktuální bilance Bonami, internetového obchodu s nábytkem a bytovými doplňky. Bonami totiž po Polsku (2014) a Slovensku (2015) právě vstoupilo do Rumunska.

Čtvrtý rok existence, čtvrtá evropská země. Taková je aktuální bilance Bonami, internetového obchodu s nábytkem a bytovými doplňky. Bonami totiž po Polsku (2014) a Slovensku (2015) právě vstoupilo do Rumunska. Na spuštění zde čekalo přes 100 tisíc registrovaných zákazníků.

 

 

Bonami v roce 2015 utržilo 260 mil. Kč a bylo ziskové, letos plánuje překonat obrat půl miliardy Kč. Zahraniční expanze k růstu významně přispívají. Například Slovensko, tedy teprve rok starý trh, se má na letošních číslech podílet zhruba jednou třetinou.

Od Rumunska máme podobná očekávání jako od Slovenska. Tam jsme začínali se 40 tisíci předregistrovanými zákazníky, v Rumunsku jsme přesáhli 100 tisíc registrací. I když místní internetový trh není tolik rozvinutý, má ohromný potenciál jak kvůli počtu obyvatel a rychlosti růstu, tak kvůli tomu, že si místní zákazníci potrpí na značkové zboží,” říká CEO Bonami David Šiška.


Současné působení Bonami zahrnuje mimo Rumunska i Česko, Slovensko a  Polsko.

Stejně jako Slovensko a Polsko bude i rumunské Bonami obsluhovat pražský tým a také logistika bude kombinací pražského skladu a lokálních dopravců.

Abychom zvládli rychlý růst a expanzi do další země, přestěhovali jsme se v srpnu do téměř 5x většího skladu v Jenči u Prahy, k dispozici tak máme 5791 m2. Výrazně posilujeme i tým. Na začátku roku nás bylo okolo čtyřiceti a nyní je to již bezmála osmdesát členů týmu, abychom byli na sezónu připravení,”uzavírá David Šiška.

Tip redakce:

Bonami loni dosáhlo tržeb ve výši 260 miliard korun, letos míří na půl miliardy. Podívejte se, jak se mu ekonomicky daří v přehledné infografice.

Štítky dokumentu: E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: