Brněnský startup 60seconds se zaměřuje na kreslená explainer videa. Slibuje videoprodukci bez starostí a nejistoty

25. 1. 2017 | Petr Michl
Nehrajte to, kreslete! Nová česká služba 60seconds vysvětlí, co děláte, v 60 sekundách. Výhodou má být videoprodukce bez starostí na straně klienta a fixní cena.Minuta, ani o chlup déle. To je ideální stopáž videa, z něhož se dozví zákazníci vše podstatné.  Dnešní divák má v oblibě dynamická kreslená videa s rychlým tahem na branku. Přesně to jsou důvody pro vznik služby 60seconds.

Na trh s ní přicházejí lidé stojící za úspěšným portálem Videoflot, který od roku 2014 zprostředkovává nejen na českém trhu setkání poptávky a nabídky po produkci videa. „Po dobu fungování Videoflotu jsme zprostředkovali tvorbu více než 700 videí. V poslední době byla patrná čím dál větší poptávka právě po tzv. explainer videích, které vidíte nejčastěji na homepage firemních stránek značek s ne zcela triviálními produkty či službami. Vzhledem k tomu, že máme v týmu zkušené animátory a ilustrátory, rozhodli jsme se, že nabídneme to, co na českém trhu není: službu zaručující klientovi výrobu kresleného videa ve vynikající kvalitě,“ uvádí CEO Videoflotu, David Havran Spáčil.


Explainer video pro Webnode.cz. Za 2 měsíce zaznamenalo přes 200 tisíc zhlédnutí.

A proč kreslené video? Dle studií Tubular Insights si kreslená videa ve srovnání s těmi hranými pamatuje v průměru o 22 % více lidí a oproti běžnému videu si koupí službu popsanou v kresleném videu dvojnásobek diváků.

„Z mé zkušenosti zadavatele nejvíce překvapuje cena videoprodukce, její časová náročnost a to, že se z objektivních důvodů často v průběhu natáčení či postprodukce navyšuje. U kreslených spotů není nejistých proměnných při tvorbě tolik. Díky nastaveným procesům dokážeme klientovi nabídnout video s kvalitním scénářem, vysoce profesionální úrovní a s garancí dodání včas, navíc za férovou fixní cenu,” dodává David Spáčil. Průběh samotné tvorby znázorňuje následující video.

Jedním z ilustrátorů je například Tomáš Kučerovský, mimo jiné ilustrátor populárního komiksového stripu Arnošti, který se léta objevuje v časopise Nový prostor. 60seconds nicméně chtějí tým nadále rozšířit. Jejich ambicí je do konce roku zaštiťovat desítky důvěryhodných profesionálů a zajišťovat výrobu explainer videí jak pro klienty v České republice, tak v zahraničí.

Startup 60seconds zároveň spouští měsíční výzvu pro neziskovky. Ta s nejvíce zajímavým příběhem, posláním či projektem získá minutové animované explainer video zdarma.

V prosinci 2016 takto vzniklo video podporující projekt „Himálajský patron” organizace „Brontosauři v Himalájích”. Neziskové organizace mohou vyjádřit svůj zájem a to, co by chtěli veřejnosti vysvětlit, na mailu info@videoflot.com.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: