České ponožkoboty Skinners získaly na Kickstarteru přes 654 tisíc dolarů. Žádaly jen 10 tisíc

22. 7. 2016 | Petr Michl
Dejte ponožkám podrážku a máte zaděláno na podnikatelský mega úspěch.

Nejde to popsat asi lépe než jako ponožky s podrážkou. Tvůrci Skinners je nazývají také ponožkobotami. Tento obojživelník s českými kořeny zpečetil nyní úspěch na globálním crowdfundingovém portále Kickstarter. Za 44 dní získal přes 654 tisíc dolarů, cílová částka byla překročena více než 65x.

Skinners jsou myšlenkou Petra Procházky a zabodovala třeba i v soutěži Nápad roku. Ponožkoboty jsou alternativou k obuvi. Využít jdou například, když se přesouváte k cyklostezce, po které se chcete projet na in-line bruslích, a nechcete pak přitom mít v baťohu na zádech boty. Uplatnění najdou i v posilovně a pro běžné chození si je oblíbili i někteří vyznavači barefoot bot. S nimi má společného minimálně to, že i s extrémně úzkou podrážkou by nemělo hrozit poranění, když stoupnete na sklo. Skinners dokonce prošly i náročným LEGO testem (více ve videu). Mezi další uváděné výhody patří i to, že jdou jednoduše vyprat. Díky anti-bakteriální úpravě to navíc není potřeba dělat úplně každý den, ostatně i do Skinners si můžete vzít jiné ponožky.

Ponožka s podrážkou se zdá jako jeden z těch jednoduchých nápadů, které v sobě zároveň skrývají genialitu. Navíc to tak vidí spousta lidí. Prvním kolem veřejné investice byl crowdfunding přes český portál HitHit, na kterém tvůrci Skinners vybrali 542 tisíc korun, ač žádali jen 90 tisíc. 7. června začala náročnější zkouška na globální crowdfundingové platformě Kickstarter. Požadovaná částka a zároveň laťka k přeskočení, aby lidé ze Skinners peníze dostali, byla stanovena na 10 tisíc dolarů. Prvotní cena ponožkobot skrze investici činila 29 dolarů.  Cílová částka byla vybrána za nevídaných 6,5 hodiny. Včera večer 21. července pak bylo crowdfundingové období ukončeno s investicemi v hodnotě 654 557 dolarů od 9 624 podporovatelů. Původní plán tak byl překročen víc než 65x. Autoři tohoto projektu možná kdysi dávno našli zbytečnou díru v ponožce. Nápad přidat k ní podrážku pak nalezl pořádnou díru na trhu. Gratulujeme!

Štítky dokumentu: Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: