Český startup Caara.cz spouští službu nákupu a prodeje prověřených ojetých vozů přes internet

10. 10. 2016 | Petr Michl
Že by alternativa k nedůvěryhodným autobazarům? Startup Caara.cz nabízí tržiště pro setkání nabídky a poptávky po ojetých vozech. Zároveň ale působí jako garant, který prodávané vozy nezávisle prověří.


Český trh s ojetými automobily nemá zrovna nejlepší pověst, příběhy o zavádějících informacích při prodeji, stočených kilometrech u nájezdu vozu a padělaných servisních knížkách se až příliš často zakládají na pravdě. Naději pro férovější přístup chce přinést nový startup Caara.cz, který zprostředkovává prodej přímo mezi prodávajícím a nakupujícími.

Jako reakce na poptávku pořídit si ojeté auto beze strachu z triků, co laik jen těžko prokoukne, vznikly služby specialistů, kteří vám vaší vysněnou ojetinu najdou a zkontrolují. Caara.cz dodává také element nezávislé garance vhodnosti vytipovaného automobilu, zároveň je ale i tržištěm pro setkání nabídky a poptávky ojetých vozů. „Český trh s ojetými auty, kterých se u nás ročně prodá na 600 tisíc,  trápí především nedůvěra, netransparentnost a špatná pověst autobazarů. U nás na Caara.cz je nákup i prodej vozu férový a maximálně transparentní. Díky výrazně menší provizi nabízíme lepší cenu oproti klasickým autobazarům. A na rozdíl od nákupu přes inzerát u nás každý najde detailní nezávislou technickou analýzu každého vozu,“ říká Jan Veselý, zakladatel startupu Caara.cz.


Zdroj: Caara.cz

Obdobné služby úspěšně fungují již delší dobu také v zahraničí. Nápad založit online službu Caara.cz postavil Jan Veselý na svém vlastním negativním zážitku s nákupem i prodejem ojetého vozu.

Jeho zkušenost dokreslují i čísla České obchodní inspekce. Za rok 2015 provedla ČOI celkem 115 kontrol v autobazarech a u nadpoloviční většiny z nich (56,5 %) zjistila nějaké pochybení. Ve 39 případech dokonce prodávající porušili Zákon o ochraně spotřebitele tím, že deklarovali u nabízených vozidel nepravdivé údaje. Zejména to, že vozidlo nebylo havarované nebo že mělo nižší počet předchozích majitelů než ve skutečnosti. ČOI zaznamenala i případy, kdy měla vozidla tachometr stočený o více než 100 000 kilometrů.

Caara.cz nabízený vůz nejdříve prověří v několika databázích a zjistí, zda není kradený, zabavený, předmětem leasingu nebo soudního sporu. Následně proběhne technická prohlídka nezávislým technikem s dlouholetou praxí. Ten není motivován provizí z prodaného vozu, čímž je garantována jeho nezávislost. Pro zařazení na platformu Caara.cz musí vůz splňovat několik kritérií, jako například: mít najeto méně než 150 000 km, stáří do 6 let, maximálně 2 majitele, auto nesmí být v minulosti bourané a nesmí mít žádné tuningové úpravy.

Majitel může svůj vůz používat i v době, kdy je na Caara.cz prodávaný. Musí ho pouze zapůjčit pro testovací jízdy. Caara.cz poskytuje v ceně vozu roční záruku na skryté vady a půlroční záruku na vozidlo.

Investorem Caara.cz je nově založený startupový investiční fond Use It Up. Ten se soustřeďuje na rozjezd startup projektů s růstovým potenciálem, financování subjektů rozvojovým kapitálem, převzetí nástupnictví podnikání „otců zakladatelů“ či financování restrukturalizací.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: