ChatGPT Enterprise je tady a míří na velké firmy. Slibuje jim bezpečnost dat i větší rychlost

31. 8. 2023 | Petr Michl
Korporáty odmítající ChatGPT mají o dost méně argumentů, „proč to nejde“. Nově představená Enterprise verze toho nabízí mnoho. Například dvojnásobnou rychlost a prompty s až čtyřnásobnou délkou ve srovnání s ChatGPT Plus, sdílené šablony chatu pro spolupráci ve vaší společnosti a vytváření společných pracovních postupů, neomezený přístup k pokročilé analýze (Code Interpreter), šifrované konverzace a celou řadu bezpečnostních prvků.


Zdroj: Open AI blog, repro Marketing Journal

ChatGPT od Open AI odstartoval loni v prosinci vlnu neutuchajícího zájmu o generativní AI a velké jazykové modely (LLMs). Řada firem je zařadila do svého pracovního procesu, jiné stojí schválně opodál. Mezi důvody své absence přitom obvykle uvádí na prvním místě obavy o bezpečnost svých interních dat.

Open AI speciálně pro ně přichází z ChatGPT Enterprise, verzí, která by měla rozptýlit obavy i těch nejrigidnějších korporátů. „Věříme, že umělá inteligence může pomoci a pozvednout každý aspekt našeho pracovního života a zvýšit kreativitu a produktivitu vašich zaměstnanců,“ uvádí Open AI na svém na blogu.

Mezi hlavní benefity ChatGPT Enterprise patří:

  • Neomezený přístup k GPT-4

  • Vyšší výkon GPT-4

  • Neomezený přístup k pokročilé analýze dat (dříve známé jako Code Interpreter)

  • Kontextová okna s možností použít až 32 tisíc tokenů

  • Sdílené šablony chatu pro spolupráci ve vaší společnosti a vytváření společných pracovních postupů

  • Volné kredity pro využití API k napojení na jiné softwary

Jaká jsou omezení dosavadní prémiové verze ChatGPT Plus? Patří mezi ně limit 50 zpráv za 3 hodiny, jenž v Enterprise verzi padá. Vyšší výkon by měl zajistit až dvojnásobné zrychlení u reakcí na prompty.

Větší kontextové okno pak znamená, že ChatGPT Enterprise může zpracovat více tokenů jako vstup při generování odpovědí. Hodí se to zejména, když kopírujete do promptu dlouhý text, z kterého má ChatGPT vycházet. Zároveň vyšší počet tokenů znamená, že bude chatbot tzv. „v obraze“ i při delší konverzaci. Token je cca 75 % anglického slova, v češtině s diakritikou to bude méně. Pro srovnání ChatGP-3 měl kontextové okno pro 2048 tokenů, GPT-4 pro 8 tisíc tokenů. 32 tisíc tokenů je pak pořádný upgrade. Popravdě se ale očekával, konkurenční jazykový model Claude od Anthropic nabízí až 100tisícové kontextové okno.

Game-changerem pro rozšiřování znalostí, jak s ChatGPT pracovat, mohou být sdílené šablony s prompty a konverzacemi, z nichž se mohou kolegové snadněji učit. Výsledkem mohou být společné pracovní postupy nejlepší praxe, které pomůžou rychlosti práce i schopnosti vytěžit z generativního AI maximum jako organizace.

 

Bezpečnost na prvním místě

Dle OpenAI používá ve své práci ChatGPT až 80 % společností patřících do skupiny největších amerických společností dle obratu, Fortune 500. Stále tu je ale tedy 100 obřích firem, jež se toho bojí. Mezi nimi jsou ve velkém bankovní instituce, ale třeba také Samsung nebo Apple, který si dokonce začal vyvíjet vlastní LLM.


Možnost měnit ukládaní historie chatu v ChatGPT Plus. Zdroj: Marketing Journal

Open AI siceod dubna u ChatGPT Plus umožňuje zakázat ukládání historie. Jazykový model se potom na vašich promptech a odpovědích neučí, ale vy si bohužel nemůžete konverzace v programu uložit. I tak mnoho zástupců firem zneklidňovalo, že si konverzace Open AI ponechá na svých serverech po dobu jednoho měsíce a může do nich nahlédnout v případě podezření na zneužití podmínek služby.

ChatGPT Enterprise bezpečnost výrazně posiluje. Provoz a uložená data budou zašifrovaná — u dat v klidu dle AES 256 a při přenosu dle TLS 1.2+.

Mezi další výhody patří:

  • SSO

  • Ověření domény

  • Analytický řídicí panel pro přehled o používání

  • Konzole správce s hromadnou správou členů

SSO (Single Sign-On) znamená jednotné přihlášení. Jde o metodu ověřování, která umožňuje uživatelům přistupovat k více aplikacím a systémům pomocí jedné sady přihlašovacích údajů. Což jistě zvýší pohodlí uživatelů, obzvláště při napojení ChatGPT na jiné nástroje. Poslední dvě položky ze seznamu výše pak slouží primárně pro správu a dohled od IT správců a specialistů na kyberbezpečnost. Co jiného by si korporátní duše mohly přát?

Open AI přidává na svém blogu i citaci od Jorge Zunigy ze společnosti Asana, která měla novou verzi ChatGPT v beta testování. ChatGPT Enteprise zkrátil dobu výzkumu v průměru o hodinu denně, čímž zvýšil produktivitu lidí v našem týmu Je to mocný nástroj, který urychluje testování hypotéz a zlepšování našich interních systémů,“ uvedl šéf digitálního nástroje pro projektové řízení. Jistě přitom mluví zejména o rozvoji tohoto digitálního produktu.

Open AI nicméně sází na to, že škála použití ChatGPT Enteprise v podnikání je nepřeberná. A také na to, že „korporátní odmítači“ budou mít pro svá negativní stanoviska o poznání méně argumentů.

Cena nástroje nebyla zveřejněná, přičemž u Enterprise řešení je časté, že je cena individualizovaná dle konkrétních potřeb firmy. Je ale pravděpodobné, že to bude více než 20 dolarů měsíčně za uživatele u ChatGPT-4. 

 

Tip redakce

„ChatGPT je mrtvý. Toto je 20 AI nástrojů vzniklých tento týden, bez kterých se vaše podnikání nemůže obejít.“

Podobná prohlášení vídáte zejména na LinkedInu zas a znovu. Jenom pravděpodobně nemáte další 3 životy, abyste měli čas něco z toho skutečně ověřit.

Jsme na tom podobně, a i to je jeden z důvodů, proč jsme se v Marketing Journalu spolu s jeho vydavatelem, PR a digitální agenturou Focus, rozhodli uspořádat setkání AI Connect.

 

Co na něm uvidíte?

5 uznávaných profesionálů z různých oborů, kteří vám v krátkých přednáškách poví, jak jim reálně AI pomáhá v jejich práci a podnikání.

 

Žádná omáčka ani teoretické debaty o tom, kdy nás AI zahubí.

Žádná etická dilemata.

Prostě jen příklady z praxe. 

 

Buďte u toho!

 

AI Connect

Kdy: 21. září 2023

Kde: Impact Hub Praha D10       

Podívejte se na medailonky řečníků a plné anotace prezentací.

Kupte si vstupenku za zvýhodněnou early bird cenu ZDE.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: