Chcete placenou verzi ChatGPT? OpenAI nechá čekat zájemce 'před branou'

16. 11. 2023 | Petr Michl
Zájem o ChatGPT-4 je tak velký, že minulý týden zaznamenal po oznámení své turbo verze silné výpadky. Open AI proto přistoupila k neobvyklému kroku: další platící uživatele zatím nebere.


Zdroj: DALL-E 3

Momentálně si prémiovou verzi AI chatbota ChatGPT-4 od společnosti OpenAI nepořídíte. Softwarové služby se zdánlivě dají škálovat donekonečna, ale vyšší desítky milionů aktivních uživatelů mohou jejich použitelnost ohrozit. Přesně to se totiž nyní děje dle CEO Open AI, Sama Altmana, u ChatGPT-4.

Tento jazykový model měl výpadky už minulý týden, v některých chvílích dost vážné. Aby se něco podobného nestalo standardem, přistoupila OpenAI k nestandardnímu kroku: zájemce o prémiový účet ChatGPT-4 nechává dočasně stát před branou. Dovolí jim zaregistrovat se, ale na peníze a nákup předplatného dojde až v okamžiku, kdy se z OpenAI ozvou. V tuto chvíli není specifikováno, kdy to bude.

Problémy s použitelností ChatGPT-4 se začaly vyskytovat po zveřejnění jeho nové verze ChatGPT-4 Turbo na konferenci pro vývojáře minulý týden.

Představení nových funkcí připomínalo uvedení čerstvé produktové řady iPhonů od Apple a evidentně mělo i podobné výsledky. Dle 9 dní starých dat má ChatGPT na 100 milionů týdně aktivních uživatelů, přičemž se registrovalo již 180 milionů uživatelů. Velká část lidí s neplacenými účty si po zmíněných novinkách, které mají být v GPT-4 dostupné v rámci několika týdnů, pravděpodobně řekla, že prémiová verze teď už stojí za to.

Doufejme, že OpenAI brzy vyřeší kapacity svých serverů a nepřistoupí k regulaci poptávky tou nejtradičnější cestou: zvýšením ceny.

 

Kam dál?

V čem má být AI chatbot GPT-4 brzy vylepšený? Zapne Turbo. Slibuje násobně lepší výkon i ochranu před žalobami.

Štítky dokumentu: AI

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: