CME zvýšila čistý zisk na 165 mil. dolarů, provozní klesl o 12 procent

28. 7. 2010 | ČTK
Mediální společnost CME, která v ČR vlastní televizi Nova, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk na 165,2 milionů USD (3,18 miliardy korun), což je o 141,1 milionu dolarů více než ve stejném období před rokem.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Mediální společnost CME, která v ČR vlastní televizi Nova, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk na 165,2 milionů USD (3,18 miliardy korun), což je o 141,1 milionu dolarů více než ve stejném období před rokem. Výsledek zahrnuje zisk 217,6 milionu dolarů z prodeje společností na Ukrajině. Provozní zisk firmě klesl o 12 procent na 25,5 milionu USD, sdělila dnes společnost v tiskové zprávě.
Čisté výnosy za druhé čtvrtletí se v porovnání s druhým čtvrtletím roku 2009 zvýšily o 18,8 milionu USD, tedy o desetinu na 201,7 milionu USD.
"Naše výsledky za druhé čtvrtletí roku 2010 jsou silnější než ve druhém čtvrtletí roku 2009. Tržby se zvýšily o 15 procent, při stabilním měnovém kurzu, a provozní zisk před odpisy a amortizací o šest procent i přes čtyřprocentní pokles výdajů na televizní reklamu," uvedl prezident a generální ředitel společnosti CME Adrian Sarbu. Společnost podle něj těžila z prodeje ukrajinských televizních kanálů, akvizice bTV v Bulharsku a začlenění Media Pro Entertainment.
Za první pololetí se výnosy zvýšily meziročně o 26,1 milionu na 345,4 milionu dolarů. Provozní zisk za toto období činil 6,3 milionu USD v porovnání se ztrátou ve výši 42,5 milionu. "První polovina roku byla složitá a k oživení trhů došlo pouze v České republice a ve Slovinsku. Druhá polovina roku bude rovněž obtížná, ale naše pozice lídra na trhu nás staví do jedinečné pozice předurčené k tomu, abychom maximálně využili jakéhokoli pozitivního vývoje na našich trzích," dodal Sarbu.
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: