Čtvrtletní zisk Imaxu stoupl pětinásobně

30. 7. 2010 | ČTK
Kanadskému výrobci a provozovateli velkých promítacích systémů, včetně trojrozměrných, Imax Corp. se ve druhém čtvrtletí letošního roku zvýšil zisk pětinásobně na 13,3 milionu USD (25,2 milionu Kč) z loňských srovnatelných 2,6 milionu USD.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Kanadskému výrobci a provozovateli velkých promítacích systémů, včetně trojrozměrných, Imax Corp. se ve druhém čtvrtletí letošního roku zvýšil zisk pětinásobně na 13,3 milionu USD (25,2 milionu Kč) z loňských srovnatelných 2,6 milionu USD. Společnost rovněž v dnešním prohlášení zvýšila výhled instalací nových pláten pro celý letošní rok o 25 procent.
Tržby vzrostly o 38 procent na 55,6 miliardy USD. Příjmy z filmů stouply o 28 procent na 20,7 milionu USD. Velmi dobře společnosti začalo i třetí čtvrtletí, a to díky novým filmům Počátek, Toy Story 3: Příběh hraček a Shrek a čínskému hitu Aftershock, prvnímu čínskému filmu v kinech Imax.
Za celý letošní rok Imax očekává instalaci 68 až 82 systémů, to je zhruba o čtvrtinu více, než původně čekal. Komerční síť multiplexů by se měla meziročně zvýšit o 26 procent, napsala agentura Reuters.
Imax byl založen v roce 1967 a je jedním z předních výrobců trojrozměrné promítací technologie, kterou většinou prodává pod názvem IMAX 3D. Většina tržeb Imaxu pochází z pronájmu a servisu promítacích systémů, které mohou být velké jako osmipatrový dům. Kino Imax funguje také v Praze.
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: