Dvacítka národností chce do JIC STARCUBE, další zájemci se můžou hlásit už jen necelé dva týdny

27. 7. 2016 | redakce
Sejde se Čech, Rus a Američan a… společně makají na svých startupech.

 

Sáhnete do kapsy a chybí vám…. klíče. Naštěstí jste na ně už dříve dali chytrou samolepku a proto vám aplikace v mobilu během pár sekund ukáže, kde zapomenutý předmět hledat. A jste-li přitom na Aljašce, bude se vám hodit i aplikace vyžívající data z NASA k varování před nebezpečnými přírodními stavy. I takové projekty usilují o to, aby mohly strávit tři měsíce v brněnském akcelerátoru JIC STARCUBE. Na přihlašování zbývá už jen necelé dva týdny, akcelerátor přijímá přihlášky do 7. srpna.

„Nejvíce zájemců máme zatím z oblastí analýzy big data a chytrých řešení pro domácnosti, města a kanceláře. Přihlášky přišly dosud z celkem 20 zemí včetně Indie, USA, Kolumbie nebo třeba Litvy a Srbska,“ shrnuje manažerka JIC STARCUBE Hana Šudáková.


Hana Šudáková

Letošním tématem mezinárodního akcelerátoru jsou čtyři technologické oblasti, konkrétně rozšířená a virtuální realita analýza big data, kyberbezpečnost, a senzory. Hlásit se můžou projekty alespoň o dvou lidech z aplikačních oblastí jako je Industry 4.0, Retail 2.0, Paperless Office, Smart City/Home/Office a Secure Home/Family. Naději na přijetí mají nejen šikovné aplikace, ale zejména projekty, které kombinují vlastní software s hardwarem.

 „Věříme, že takováto řešení mají extrémně silný obchodní potenciál. A posledních patnáct let nám dává za pravdu. Máme zkušenosti nejen s vývojem a globální distribucí softwaru i hardwaru, ale i marketingem, nastavením obchodních kanálů či sériovou výrobou. A s tím vším dokážeme poradit,“ uvádí Miloš Sochor, který stojí v čele Y Soft Ventures.

Finalisté se tak budou moci v rámci mentoringu setkat například s CEO Y Softu Václavem Muchnou nebo s CSO firmy Lukášem Maňáskem.  Oba doplňuje téměř stovka dalších mentorů jako je David Makovský z AVG, Elise Sass z Microsoftu nebo Miloslav Kafka z Honeywellu. Právě AVG, Honeywell, Konica Minolta, Microsoft a Y Soft jsou technologickými partnery letošního běhu.

Letos poprvé se navíc účastníci budou moci hned na úvodním zářijovém bootcampu setkat s třicítkou expertů JIC z řad investorů, korporátů i zkušenějších startuperů.

Další informace k akcelerátoru a jeho průběhu najdete na jeho webu.

Štítky dokumentu: Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.