E-learningový portál VÍMVÍC dosáhl na Startovači cílové částky 250 tisíc korun

3. 9. 2015 | Petr Michl
Češi evidentně online vzdělávání fandí. Projekt VÍMVÍC vybral na Startovači ještě před svým ostrým startem čtvrt milionu.

E-learningový projekt VÍMVÍC  si vytyčil jako cíl vytvářet kvalitní online videokurzy a nabídnout je v nejširším tematickém rozsahu v České republice. Již dříve jsme informovali o tom, že na portálu Startovač vybíral před svým startem 250 tisíc korun. Tuto částku se mu podařilo již včera s denním předstihem před dnešním deadlinem naplnit.

Kampaň byla odstartována 4. 8. s cílem vybrat 250 tisíc Kč za 30 dní. Peníze budou využity na vybavení nového natáčecího studia. V něm si každý lektor bude sám nebo s asistencí někoho z týmu moci zdarma natočit svůj videokurz v odpovídající kvalitě.

Odměny za podpoření projektu začínaly na vstupence na zahajovací párty za 100,-. Za příspěvky 150, 250, 350, 500 a 1000,- dostanou startéři magnetky, hrnky a jejich jména budou zvěčněna na zdi v nové kanceláři. Za 9000,- VímVíc.cz nabízí zlaté sponzorství na 6 měsíců a za 18 000,- sponzorství platinové na 12 měsíců. V nabídce byl i jeden generální partner za 100 000, kterým se stal CobberMail.

Celkem přispělo 157 startérů a vybralo se 105 % cílové částky. Ze všech vybraných peněz bylo 69 % od sponzorů.

Ambice? Nabídnout co nejširší škálu online kurzů

Webová stránka, na které budou kurzy k dispozici se spouští už tento měsíc. Mezi prvními spuštěnými kurzy bude například kurz Jak napsat perfektní životopis nebo Polite & Professional English. Ve fázi natáčení se nyní nachází přibližně 20 kurzů, o dalších 30 se jedná s lektory.

Lákadlem pro budoucí lektory má být především to, že samotná produkce kurzů bude v režii VÍMVÍC. Naší odměnou je provize z prodaného kurzu. Pokud prodá lektor kurz přes své komunikační kanály, bude provize jen 20 %. V případě, že se tak stane přes nás, činí 50 %," vysvětlil monetizační model jeden z duchovních otců projektu, Ivo Prax.

Cílem je každý měsíc zveřejnit minimálně 10 nových kurzů. To odpovídá ambici nabídnout nejširší škálu online kurzů na českém internetu.

U příležitosti spuštění videokurzů pořádá tým VÍMVÍC, který nyní skládá z 8 lidí, opening party. Koná se 17. 9. v Baru Black Sheep.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: