eHealth je na vzestupu: Vlastník portálu ZnámýLékař.cz získal 10 milionů dolarů na další rozvoj

25. 5. 2015 | Petr Michl
I Polsko má své globální startupové úspěchy. DocPlanner vlastní mimo českého ZnámýLékař.cz i 24 dalších portálů po celém světě se stejným posláním usnadnit výběr a objednání k lékaři online. Nyní získal investici téměř 267 milionů korun na další expanzi.

Skupina DocPlanner, největší evropská služba pro vyhledávání a objednávání u lékařů a zubních specialistů, jejíž součástí je český portál ZnámýLékař.cz, získala investici ve výši 10 mililionů dolarů (zhruba 247 mil. korun - pozn. red.), která jí má pomoci stát se globálním hráčem ve zdravotnictví. V investičním kole byly největšími investory Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) prostřednictvím svého fondu Venture Capital Investment Programme a Lukasz Gadowski, který stál již za mnoha úspěšnými projekty, například rozvážkovou službou Delivery Hero.

Dalšími investory v rámci tohoto kola byli zakladatel společnosti OLX a andělský investor Fabrice Grinda, který také investuje do služeb Airbnb a Uber. V tomto kole přispěli také stávající investoři Point Nine Capital, Piton Capital a RTAventures. Společně s předchozími investičními koli platforma DocPlanner získala již 14 milionů USD.


Zdroj: DocPlanner

Služba DocPlanner, kterou v roce 2012 spustil polský podnikatel Mariusz Gralewski, již nabízí databáze lékařů na 25 trzích v Evropě, Jižní Americe a Asii. Platforma přitahuje přes sedm milionů unikátních návštěvníků měsíčně, což vede k více než 100 000 návštěv objednaných každý měsíc.

Gralewski, který je také spoluzakladatelem polské profesní sociální sítě GoldenLine.pl, k tomu říká: „Od spuštění v roce 2012 pilně pracujeme na tom, aby se ze služby DocPlanner stala hlavní platforma pro objednávání u lékařů. Nejprve v Evropě, potom i celosvětově. Finance ze série B nám toho pomohou dosáhnout tím, že nám umožní rozšířit tým a najmout vyšší management, dále vylepšit naši službu a zahájit v roce 2015 obchodní činnost na dvou dalších trzích.“

Fabrice Grinda dodává: „Podnikatelský tým služby DocPlanner na mě zapůsobil – společně dosáhli za krátkou dobu vynikajících úspěchů a dostali firmu do čela trhu. Věřím, že díky těmto financím bude služba DocPlanner moci růst ještě rychleji. Mým cílem je podpořit ji svými zkušenostmi s rychle rostoucími startupy.”

Návštěvníci webu DocPlanner(v ČR ZnamýLékař.cz) mohou vyhledávat lékaře ve svém okolí a objednávat se na prohlídky. Šetří jim to čas a zajišťuje spolehlivý a pohodlný přístup k lékařské péči. Uživatelé služby DocPlanner se mohou informovaně rozhodovat díky systému hodnocení a recenzí. Ve všech 25 zemích je v rámci služby zaregistrováno více než 1,4 milionu lékařů a dentistů. Lékaři i pacienti mohou využívat online kalendář služby DocPlanner, který zobrazuje obsazenost jednotlivých lékařů.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: