EU zahájí boj proti nehospodárným televizím

23. 2. 2010 | ITO
Podobně jako pračky, myčky nebo ledničky, i televize by měly v budoucnu mít jasné a unifikované štítkování spotřeby. Tedy pokud vyjde záměr EU, která zavedení známkování spotřeby televizorů do praxe připravuje již třetí rok. Úroveň spotřeby elektrické energie by měla být jako u ostatních již značkovaných spotřebičů v rozmezí od A do G. Opatření se bude týkat všech typů televizorů, od CRT technologie po plazmy, LCD a LED televize.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sony.com

Podobně jako pračky, myčky nebo ledničky, i televize by měly v budoucnu mít jasné a unifikované štítkování spotřeby. Tedy pokud vyjde záměr EU, která zavedení známkování spotřeby televizorů do praxe připravuje již třetí rok.
Úroveň spotřeby elektrické  energie by měla být jako u ostatních již značkovaných spotřebičů v rozmezí od A do G. Opatření se bude týkat všech typů televizorů, od CRT technologie po plazmy, LCD a LED televize.
Přestože značení může některým výrobcům zejména plazmových televizí vytvořit vrásky, marketéři si povětšinou mnou ruce. Zejména kvalitnější a tím dražší výrobky ve srovnání s levnější konkurencí jasně ukáží, v čem tkví jejich přidaná hodnota.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: