Facebook má nové video reklamy

4. 3. 2014 | Petr Michl
Světe div se, Facebook se nás už nesnaží přesvědčit, že je židle. Ve své nové brandové kampani je spíše za gauč s přidělanými lyžemi. A sluší mu to mnohem víc!

Facebook se po delší době pouští do brandové kampaně. Jeho první pokus o video reklamu hrající si s paralelou židle se mu příliš nepovedl. Kritizovali jsme ho například v našem nedávném článku Emoce v reklamě škodí... když jim nevěříte. Tentokrát jsou ale spoty od agentury Wieden & Kennedy vydařenější. Zachycují aspekty největšího sociálního média, které existují. Nespojují s Facebookem žádné metafyzické významy a poselství o propojování lidstva.

Mezi nejnověji odhalenými spoty patří například „Tango" zachycující, že k tomu, abyste našli dobrého instruktora tanga, někdy stačí jen zeptat se přátel Na Facebooku.

O tom, že nás naši přátelé mohou inspirovat snímky ze svých cest, mluví reklama s názvem Trip.


Video „Couch Skis" má rozpustilého ducha bez snahy brát se příliš vážně, což Facebooku rozhodně v minulosti nešlo.

A příjemné jsou ale i další spoty pojednávající o člověku chystajícím se na maraton a šijícím si na sebe s pomocí sociálních médií motivační bič, o tom, že na svatbě můžete mít dnes místo jednoho desítky fotografů v podobě vašich přátel, ale i o rozchodu.

Facebook prý nyní testuje propagaci videí ve svém feedu v několika zemích. Zatím neplánuje jejich vysílání prostřednictvím televize. Nejcennější na všech videích je to, že se dokážou držet při zemi a skutečně odpovídají situacím, které jsou s Facebookem spojeny. Rozum a civilnost zvítězila nad snahou přikládat si až přílišný význam – a to si zaslouží rozhodně pochvalu.

Zdroj: AllFacebook

Štítky dokumentu: Facebook Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: