Facebook přináší nové nástroje, které pomohou administrátorům spravovat své komunity

27. 10. 2017 | Kateřina Tauchenová
Administrátoři skupin budou moci vytvářet uvítací příspěvky pro nově příchozí, plánovat příspěvky dle aktivity členů nebo dočasně zablokovat uživatele, kteří nedodržují pravidla slušného chování.

V červnu letošního roku pořádal Facebook v Chicagu historicky první Facebook Communities Summit, neboli setkání stovek administrátorů facebookových skupin. Během summitu vzešlo mnoho návrhů a nápadů, jak fungování skupin zlepšit a jak usnadnit jejich správcům práci. Facebook dle oznámení na svém blogu od té doby pracoval na vývoji nástrojů, které by splnily přání administrátorů skupin. Včera pak oznámil spuštění první vlny novinek, které z tohoto několika měsíčního úsilí vzešly. Podívejte se na jejich přehled:

Nové nástroje pro administrátory i členy skupin

Uvítací příspěvky: Pro administrátory skupin je důležitá pravidelná komunikace se členy skupin, a to i s těmi nově příchozími. Nově proto budou mít administrátoři možnost vytvořit uvítací příspěvky, v nichž představí nově příchozí členy těm stávajícím. Noví členové budou přitom automaticky označeni v textu uvítacího příspěvku.

Odznaky: Pro členy skupin je důležité, aby mohli snadno identifikovat, kdo má ve skupině jakou roli. Proto Facebook zavádí odznaky pro správce skupin, moderátory a nové členy.

Profily členů: Podle průzkumu Facebooku také členové skupin často poznávají další členy skupiny tím, že vyhledávají jejich starší příspěvky v dané skupině nebo si prohlíží jejich profil. Aby Facebook uživatelům tuto práci ulehčil, zavádí tzv. členské profily.  Když člen skupiny klikne na jméno jiné osoby ve stejné skupině, bude automaticky přesměrován na její profil vytvořený speciálně pro účely dané skupiny. Tam najde veřejně dostupné informace z profilu daného uživatele a také záznam jeho aktivity ve skupině.  

Nové ovládací prvky: Mnoho administrátorů skupin tráví každý týden hodiny tím, že kontrolují, zda je dění ve skupině v souladu s jejími pravidly a nedochází tam k žádné diskriminaci či dokonce šikaně a jiným nebezpečným druhům chování mezi členy. Facebook proto přidává do skupin nové funkce, které pomohou administrátorům rozšiřovat a spravovat své komunity.

Jednou z nich je rozšíření Přehledů skupin tak, aby obsahovaly užitečné personalizované tipy jako například naplánování příspěvků v době, kdy jsou členové nejvíce aktivní. Další nástroje pak pomohou administrátorům „klidnit“ divoké diskuze či konkrétní členy, kteří nerespektují pravidla chování ve skupině. Administrátoři mohou například dočasně vypnout možnost člena komentovat a přidávat příspěvky nebo odstranit členy, kteří porušují pravidla své komunity, jedním kliknutím, a to i z více skupin najednou.

Na dalších nástrojích a vylepšeních fungování skupin Facebook dle oznámení na svém blogu nadále pracuje, stejně jako na budování vztahu se správci skupin a jejich vzájemném propojování.  

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.