Firmy.cz spouští Mikroweby, jednoduché stránky pro živnostníky a podnikatele

11. 9. 2015 | redakce
Firmy.cz uvádějí Mikroweby, službu pro drobné podnikatele a živnostníky, kteří si ve třech krocích zvládnou vytvořit stránky s doménou druhého řádu a vlastním e-mailem.

Po úspěšném tříměsíčním testu spouští Firmy.cz službu Mikroweby. Jedná se o jednoduchou alternativu k plnohodnotným webovým stránkám, která může oslovit především drobné podnikatele a živnostníky.

To, že je o Mikroweby mezi živnostníky skutečně zájem, zjistil Seznam.cz v pilotním testu, který probíhal od dubna do června 2015.  Během této fáze Firmy.cz sestavily vzorek menších firem a živnostníků bez vlastní webové prezentace a ty aktivně oslovily s nabídkou vytvoření webových stránek. Zároveň byl v zápatí stránky Firmy.cz umístěn odkaz, který o možnosti vytvořit si vlastní jednoduché stránky informoval všechny ostatní uživatele. Během pilotního provozu bylo přes Mikroweby vytvořeno 635 webových stránek, přes 70 % přitom vzniklo z vlastní iniciativy firem, které našly informace na zmiňovaném odkazu.

„Tato aktivita živnostníků nám potvrdila zájem o takovouto snadnou webovou prezentaci a přiměla nás projekt Mikroweby spustit do ostrého provozu. Firmy.cz se tímto krokem posouvají od katalogu směrem ke službě, která o své firmy, zejména pak ty menší, pečuje. Právě řemeslníci, kadeřnice a další malí podnikatelé bojují s konkurencí a webové stránky jim mohou pomoci jejich podnikání nastartovat,“ vysvětluje manažer obchodního týmu Firmy.cz Antonín Klepáček v blogovém příspěvku.

Webovými stránkami přitom nedisponuje zhruba 26 % firem a živnostníků z cca 606 tisíc zapsaných subjektů na Firmy.cz. Vůbec nejčastěji chybí webové stránky kadeřnickým salónům, praktickým lékařům pro dospělé, stomatologům, firmám podnikajícím v nákladní silniční dopravě, účetním, advokátům, tesařům, pokrývačům, klempířům a autoservisům.


Při vytváření stránek si jde vybrat jeden ze třech nabízených grafických stylů, přičemž každý pracuje s hlavní image fotkou, krátkým popisem podnikatelského subjektu a volitelným hodnocením. Možné je integrovat také polohu sídla či prodejny zobrazenou skrze Mapy.cz. Mikroweby mohou pro drobné podnikatele představovat velkou výhodu v tom, že se nemusí starat o hosting ani o žádný vývoj stránky. Vytvoří si rychle jednoduchý jednostránkový responsivní web s doménou druhého řádu, který obsahuje to nejdůležitější. V balíčku zároveň dostanou až 5 e-mailů ve formátu jakykolivtext@nazevdomeny.cz zdarma. Učinit tak mohou zde.

Zpoplatnění přichází až po roce využívání ve formě minimálních 500 Kč investovaných do jakékoliv služby společnosti Seznam.cz. Je přitom vhodné připomenout, že Firmy.cz od 1. dubna 2014 změnily svou strategii. Vložení firmy do katalogu je zdarma. Pozice ve výsledcích hledání na Firmy.cz či v upoutávce přímo v Seznam.cz vyhledávání je rozhodována na základě každodenní aukce. Tedy firmy si potřebují pro své větší zviditelnění vyčlenit reklamní rozpočet.

Zdroje: Blog Seznam.cz, Firmy.cz

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.