Generativní AI video nástroj od Luma Labs je 'mašinou na sny'. Můžete si ho vyzkoušet zdarma

18. 6. 2024 | Petr Michl
Dream Machine je nový „text to video“ nástroj, který si na rozdíl od konkurence můžete vyzkoušet zdarma. Je přitom velmi silný v realistických scénách, zachycení mimiky tváře i realističnosti pohybu.

 
Zdroj: Luma Labs

Stav segmentu AI videa se dá charakterizovat jako „čekání na Soru“, nástroj fungující v režimu „text to video“ od OpenAI s příslibem nejvyšší kvality obrazu a takřka realistických scén stále není dostupný široké veřejnosti. A mezitím přicházejí jiné nástroje, které nevypadají vůbec špatně. Velkou výhodou toho nejnovějšího od Luma Labs je to, že si jeho fungování může vyzkoušet každý zdarma.

Nese jméno Dream Machine a registrace do něj je dostupná na webu lumalabs.com. Na hlavní stránce uvidíte pole pro zadání textu, kterým video popisujete. Můžete použít vlastní text nebo vybrat z navrhovaných promptů. Zdarma máte dostupných 30 za měsíc. Velkofilm z toho nesložíte, protože videa mají pouhých 5 vteřin. Nabízí přitom 24 snímků za sekundu a rozlišení 1360 x 752 pixelů po stažení.  

Dle prvních video tvůrců, co si nástroj ošahali, je Dream Machine lepší ve tvoření realistických scén než těch imitujících ilustraci nebo CGI animaci. U své silné disciplíny dokáže nabídnout i uvěřitelnou mimiku tváře a další detaily, stejně jako plynulé znázornění pohybu.

Pětivteřinová videa se navíc dají prodlužovat připojováním dalších při udržení konzistence postav.Velkým kladem je i to, že dokáže rozhýbávat fotografie, tedy pracovat s referenčními snímky. Níže můžete zhlédnout dílo videotvůrce Davida Havrana Spáčila, který se pokusil dát dějové zakončení slavnému memu s mužem jdoucím po ulici se svou partnerkou, který se k jejímu šoku dívá po jiné dívce. 

 

„Některá videa sdílená na sociálních sítích od lidí, kteří měli přednostní přístup (k Dream Machine, pozn. red.), se zdála být příliš úžasná, aby byla skutečná, vybrána způsobem, jakým je možno s existujícími modely AI videa ukázat, co dělají nejlépe. Sám jsem si to nicméně zkusil a je to tak dobré,“ říká další videotvůrce Ryan Morisson a potvrzuje i chválu na ztvárnění pohybu – chůze, běhu a dokonce i tance:

Dream Machine skvěle zachytil koncept objektu v pohybu, aniž by bylo nutné specifikovat oblast pohybu. Obzvlášť dobře se mu dařilo v běhu. Ale nad rámec promptu máte minimální možnost jemného doladění nebo granulární kontroly.“

Tvůrce vystupující pod nickem CuriousRefuge dokonce otestoval na stejných scénách dynamiku pohybu tvořenou s Runway, Pika a Dream Machine . Poslední z nich přitom dominoval.Omezená možnost dolaďování promptů s generativními AI video nástroji, včetně Dream Machine, vyžaduje přístup „pokus / omyl“.

Videotvůrce vystupují pod nickem Abel Art si mohl Dream Machine osahat dříve než ostatní. Přišel proto se skvěle vypadající sekvencí pro jeho nový projekt.

Údajně ale na minutu videa potřeboval asi 500 promtů. Při pětivteřinové stopáži vytvořených videí to znamená, že 98 % z nich nebylo využito. Dle Morissona ale podobný poměr vykazovali i tvůrci, kteří dostali do rukou v rámci jejího testování Soru. I to připomíná, jaké limity generativní AI video nástroje stále mají. Dream Machine dle vyjádření více odborníků nicméně patří k tomu nejlepšímu, co je dosud k dispozici. A stojí za vyzkoušení už jen díky tomu, že tak můžete učinit zdarma a bez dalších závazků.

Níže se podívejte na „how to video“ od Luma Labs a další ukázky od videotvůrců, kteří Dream Machine testovali.

 

Tip redakce

Podívejte se na další AI video nástroje. V době psaní tohoto článku se objevila 3. generace nástroje Runway, kterou představuje video níže. Má nabídnout detailní práci s komplexními scénami a lepší možnosti ovládání pro tvůrce.
Vyzyvatelem z Číny je nástroj Vidu.

 

Ty nejschopnější AI video nástroje jsou aktuálně dostupné jen omezenému počtu uživatelů. Podívejte se na jejich příslib v článcích:

Je tu gamechanger? AI video nástroj Sora od OpenAI přináší dosud neviděnou kvalitu

Dosud největší příslib pro AI video. LTX Studio nabídne bezprecedentní možnosti nastavení při tvorbě

Štítky dokumentu: AI

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: