Google představil nový způsob, jak sledovat konverze z videoreklam

15. 9. 2020 | Milada Zemanová
Inzerenti využívající videoreklamy na YouTube budou moci lépe měřit konverze. Konkrétně dokáží rozpoznat uživatele, kteří zhlédnou jejich reklamu, nekliknou na ni, ale během následujících dní stejně provedou požadovanou akci.

Měření konverzí je pro inzerenty důležitým prvkem, nicméně ne vždy to jde jednoduše. Některé konverze doposud nebylo možné zjistit vůbec. Jedním takovým případem je měření konverzí z videoreklam na YouTube. Uživatelé na ně totiž nemusí kliknout, ale přesto mohou být obsahem ovlivněni a konverzi provedou později.

Právě z tohoto důvodu Google představil novou metriku s názvem engaged-view conversions (konverze ovlivněné videem, pozn. redakce), zkráceně EVC. A do konce tohoto roku by měla být funkční pro měření konverzí v rámci TrueView preskočitelných reklam, místních kampaních (Local campaigns) a v aplikaci (App campaigns).

V rámci EVC se započítají konverze ve chvíli, kdy uživatel zhlédl alespoň 10 vteřin vašeho reklamního videa, neklikl na odkaz, nicméně v rámci stanoveného počtu dní provede požadovanou akci. Inzerenti tak získají lepší vhled do efektivity svých kampaní a zjistí, jaký reálný dopad jejich reklamy vlastně mají.

Google během testování například zjistil, že nejčastěji provedou konverzi lidé, kterým je nabídnuta možnost přeskočit reklamu, ale nevyužijí ji. Konkrétně Google uvedl:

„K více než 60 % všech přeskočení videoreklam na YouTube dochází před zhlédnutí 10 sekund reklamy. Rozhodnutí sledovat 10 sekund přeskočitelné reklamy je tedy volbou uživatele, která signalizuje jeho aktivní zájem.”

Ať už tedy uživatel dokouká reklamu do konce nebo se ji po 10 vteřinách rozhodne přeskočit, ale přesto později provede konverzi, bude v rámci EVC konverzí započítán. Tento rozšířený pohled do výsledků kampaní jistě přinese nový vhled do efektivity videokampaní a práci s nimi.

Zdroje: Google, Social Media Today

Štítky dokumentu: PPC

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: