Grafiku ke Koncertu pro Evropu vytvořilo Studio Najbrt. Inspirovalo se Vltavou

3. 5. 2022 | redakce
Další plakát ze Studia Najbrt. Tentokrát se snaží graficky zachytit propojení elementu vody s hudbou, které ožije na plovoucí scéně během Koncertu pro Evropu.

Další ze série výjimečných koncertů pořádaných festivalem Prague Sounds/Struny podzimu, se uskuteční 2. září 2022. Festival Prague Sounds opět zamíří na hladinu Vltavy, aby z unikátní plovoucí scény u Slovanského ostrova rozezněl Prahu a letos i celou Evropu. Ve spolupráci s Úřadem vlády České republiky a Českou filharmonií uspořádá oficiální koncert u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie s názvem Koncert pro Evropu. Grafiku pro tuto významnou kulturní událost vytvořil Tuan Vuong ze Studia Najbrt, který se inspiroval místem konání.

Vizuálu akce, při níž v ikonických kulisách Prahy vystoupí Česká filharmonie pod taktovkou dirigenta Semjona Byčkova, dominuje modrá barva.

 „Plovoucí scénu bezesporu vnímáme jako unikátní umělecký počin s nezaměnitelnou atmosférou a důraz na jedinečnost tohoto místa pro nás bylo naprosto zásadní. O to více s vědomím, že chystaný koncert je plánován jako pomyslné zahájeni blížícího se předsednictví ČR v Radě EU. Výsledná podoba vizuálního stylu tak stojí (doslova) na hladině Vltavy, jež za doprovodu hudebních tónů a zvuků orchestru ve spojení se symbolickou modrou barvou reflektuje genius loci celého projektu,“ říká Vuong.

Autor grafiky popisuje, jak k finální podobě vizuálu došel. Ve studiu jsme samozřejmě pracovali na více návrzích, kdy jsme zkoušeli různé cesty a způsoby, jak graficky uchopit koncepci propojeni elementu vody s hudbou. Nakonec jsme zvolili cestu minimalismu, která se ukázala jako trefa do černého.“

Návštěvníci koncertu na plovoucím hledišti se stejně jako přihlížející z přilehlých nábřeží, Slovanského ostrova, plavidel či mostu Legií mohou těšit na jedinečný hudební zážitek. V provedení České filharmonie zazní Beethovenova Óda na radost, Smetanova Vltava, Dvořákův Karneval a jedna z nejsilnějších duchovních skladeb hudebních dějin vůbec – Glagolská mše Leoše Janáčka. Podrobné informace o programu a vstupenky jsou k dispozici na webu koncertproevropu.cz. Koncert odvysílá v přímém přenosu Česká televize a ze záznamu evropský televizní kulturní kanál TV arte.

Plovoucí scéna Prague Sounds

Plovoucí scéna Prague Sounds je unikátní festivalový počin, který nabízí jednou do roka možnost zažít koncerty světových umělců v působivé kulise historické Prahy. Je situována do srdce Prahy, v blízkosti Národního divadla a Slovanského ostrova, na vzdutí Staroměstského jezu z roku 1241, na tzv. Vltavském zrcadle. Plovoucí scéna přirozeně navazuje na tradici vodních slavností, které se v těchto místech tradičně konají již déle než čtvrt tisíciletí.

Plovoucí scéna vznikla jako reakce festivalu Struny podzimu/Prague Sounds na pandemii koronaviru v roce 2020. Koncert nazvaný Prague Sounds / Hope for Prague přitáhl tehdy pozornost světových médií a ukázal, že hudební umění a společně sdílená kulturní zkušenost může zářit i v těch nejtemnějších časech.

Pro historicky první koncert České filharmonie přímo na hladině Vltavy bude rozšířeno plovoucí jeviště tak, aby pojmulo 170 účinkujících a rozšíření se dočká také hlediště, jehož kapacita vzroste na 1 200 sedících diváků.

Plovoucí scéna na hladině Vltavy, umístěná před působivou kulisou historické Prahy, umožňuje sledovat umělecký zážitek přímo z hladiny Vltavy, ale i z mostů, sousedních ostrovů, vltavských nábřeží, a dokonce i z plavidel na Vltavě.

Níže naleznete více variant vizuálů a pohled na plovoucí scénu z minulosti.

 

 

 


Tip redakce: 

Hledejte Vary a cokoliv s nimi spojeného. Plakáty Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary jsou doslova přecpané postavami. Stojí za nimi Kuna a Lednická ze Studia Najbrt.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: