iDNES: Národní technická knihovna protestuje proti klipu ČSSD

14. 10. 2010 | RaTP
Volební klip ČSSD "Magnificent 12!" (tedy Dvanáct statečných), zpracovaný jako upoutávka na neexistující akční film, budí emoce od samého začátku. Nyní se nově proti klipu ohradila Národní technická knihovna. Té vadí, že si strana údajně úskokem zajistila výhodné podmínky natáčení.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Volební klip ČSSD "Magnificent 12!" (tedy Dvanáct statečných), zpracovaný jako upoutávka na neexistující akční film, budí emoce od samého začátku. Nyní se nově proti klipu ohradila Národní technická knihovna. Té vadí, že si strana údajně úskokem zajistila výhodné podmínky natáčení. Podle mluvčího knihovny Pavla Procházky je problém v tom, že s knihovnou nikdo nejednal o realizaci natáčení. "S něčím takovým bychom nikdy nesouhlasili," řekl pro iDNES.cz Procházka.

Do Lidového domu již byla knihovnou zaslána protestní nóta. "Zjevně se jedná o volební spot, tedy marketingovou podporu strany ve volbách. V takovém případě se na natáčení vztahují běžné podmínky, tedy tisíc korun za každých započatých patnáct minut," cituje iDnes část jejího obsahu. Knihovna prý touto cestou žádá stranu o odstranění záběrů knihovny ze spotu, případně zakomponování zřetelného upozornění, že "záběry NTK byly získány klamavým způsobem."

Klip, který se objevil na internetu před několika dny, vyrobila pražská produkční společnost Proces Production. ČSSD se k němu původně nehlásila, posléze se ke klipu přiznala s odůvodněním, že původní tajnůstkaření bylo součástí strategie jeho šíření.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: