IKEA do roku 2020 skoncuje s jednorázovými produkty z plastu

8. 6. 2018 | Petr Michl
Zapomeňte na plastová brčka v restauracích IKEA. Nábytkářský řetězec chce se vším plastovým na jedno použití do 2 let skončit.


Zdroj: IKEA on Shutterstock

Na co vyrábět tuny odpadu, když existuje trvale udržitelnější cesta? Dle vedení švédského řetězce s nábytkem to nemá cenu. Do dvou let proto chce všechny jednorázové produkty z plastu vymazat ze své nabídky. 

Toto opatření se týká zejména provozu restaurací IKEA, kde si nyní můžete k pití vzít plastová brčka nebo si nechat zabalit jídlo s sebou do nádoby z umělého materiálu, navíc předané v plastovém pytlíku. V běžném sortimentu se pak dotkne například různých party setů zahrnujících jednorázové talíře a kelímky, které sice vypadají zdánlivě papírově, ale jsou také potaženy plastem.  

Toto není žádný výstřel z čistého nebe. Již dříve IKEA uvedla, že chce do roku 2020 využívat jen znovuobnovitelnou elektrickou energii a používat u svých produktů jen znovuobnovitelné a recyklované materiály. Do projektů pro zajištění obnovitelné energie dle CNN investovala globálně téměř 44 miliard korun (2 miliardy dolarů).

 CEO IKEA Group Torbjörn Lööf plánované změně uvedl:

„Díky naší velikosti a dosahu máme příležitost inspirovat a pomoci více než 1 miliardě lidí k tomu, aby vedla lepší život v rámci limitů naší planety."

Omezit plastový odpad přitom dává smysl. Celosvětově se ho recykluje totiž jen 14 %. Navíc ke kroku, za který nyní IKEA sklidí chválu, se možná budou muset odhodlat v EU brzo všechny společnosti. Evropská Komise minulý týden oznámila, že připravuje legislativu, která by do roku 2020 zakázala 10 nejčastěji používaných jednorázových plastových produktů. Ty jsou prý zodpovědné za 70 % odpadů v mořích omývajících země EU.

Zdroje: CNN, FoodBev

Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: