IKEA humorně zareagovala na fakt, že její koberce se staly základem pro kostýmy Noční hlídky v seriálu Game of Thrones

18. 8. 2017 | Petr Michl
Jak přestát Noční hlídku na Zdi i v těch největších mrazech? IKEA vytvořila manuál, jak udělat z koberce SKOLD oděv schopný čelit těm nejtvrdším podmínkám (a možná i Bílým chodcům).

Tato informace okamžitě vyvolala udivený úsměv na tváři publika. Kostýmová návrhářka seriálu Game of Thrones. Michele Clapton, prozradila na konferenci v losangelském Getty Museum, že huňaté oblečení chránící Noční hlídku před mrazem jsou vlastně jen koberce z IKEA s označením SKOLD. Několik evropských poboček značky na to neopomnělo zareagovat obzvláště humorným způsobem.

Clapton dodala, že koberce z ovčí kůže se musely částečně oholit, navoskovat,a bylo v nich také potřeba tvrdým zacházením zničit jakýkoliv náznak obývákové pohody. S přidáním několika kožených řemínků na zapnutí kolem krku byl stvořen zimní úbor pro krutou službu na Zdi (celou přednášku můžete vidět zde, zmínka o kobercích je od 27 minuty)IKEA přispěchala s o něco jednodušším návodem. Pro lepší pochopitelnost dokonce vytvořila svůj klasický černobílý manuál.

Švédský nábytkářský řetězec tak prokázal smysl pro humor a zároveň i to, jak je jeho zboží univerzální. Kultovní seriál má rozpočet v řádech milionů dolarů na jednu epizodu, přesto využil k odění strážců celého Západozemí před Bílými chodci koberce z IKEA s cenou 1 490 korun za kus. Nikdo si přitom nestěžoval a většina Noční hlídky dosud neumrzla.

Na počest seriálu se pak ukázali ve speciálním kostýmu i zaměstnanci IKEA, tyto příspěvky pak publikovaly britské, dánské a italské pobočky značky.

Brace yourself, the Danish summer is coming. #IKEAGentofte #SKOLD #kappeellertæppe #dansksommer

Příspěvek sdílený IKEA Gentofte (@ikeagentofte),

Kam dál?Není to poprvé, co produkt z IKEA posloužil jako předloha něčemu mnohem nákladnějšímu a její marketingový tým to dokázal využít ke svému prospěchu. Přečtěte si o tom v článku IKEA vtipně zareagovala na luxusní kopii její ikonické modré tašky.

Štítky dokumentu: Formy PR Online PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: