IKEA přichází s lekcemi švédštiny pro děti

16. 2. 2021 | Petr Michl
„Moje máma se jmenuje Aina. Aina je také název povlaku na polštář.“ Kam se hrabe Ema, máma a mleté maso. IKEA chce se svými lekcemi švédštiny zabavit děti a dát rodičům trochu času navíc na oddych.

 

S pandemií trávíme mnohem více času doma a obzvláště rodiče, kteří musí kombinovat vlastní pracovní úkoly s těmi školními svých dětí, jsou často unavení a frustrováni. IKEA jim chce paradoxně pomoct s dalším výukovým programem: švédštinou pro děti.

Jde o úplné základy. V sérii videí se vyučující ve stejnokroji IKEA dotkne témat, jako jsou rodina, příroda nebo zeměpis. Nechybí ovšem ani product placement výrobků. A ani to tak nevadí. Většina lidí mimo Švédsko se s jeho jazykem setká nejčastěji právě ve formě názvů nábytku a dalších produktů z katalogu IKEA. Tak proč je nevyslovit správně?

 

Thomas Parker zastávající pozici children's business leader pro britský a irský trh k tomu uvádí:

„Žonglování mezi prací a domácí výukou není jednoduchým úkolem. Rodiče po celé zemi si vedou skvěle ve skutečně těžké situaci. Vytvořili jsme tyto zábavné, vzdělávací lekce, abychom dali dětem na chvíli zábavu a rodičům tak důležitý čas navíc — ať už je to mezi lekcemi nebo poté, co domácí výuka skončila.“

Předpokládá přitom, že si lidé budou muset přehrát lekce několikrát. Švédská výslovnost skutečně není jednoduchá. Objednat si správný počet masových kuliček ve švédštině ale za tu dřinu stojí.  

Zdroje: Irish Daily Mirror, Campaign Live, Yahoo

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:
Podobné články: