Instagram a WhatsApp mají 'nové jméno' zdůrazňující, že patří Facebooku

7. 8. 2019 | Petr Michl
Jde jen o drobný rebranding ukazující, kdo koho vlastní. Přivítejte „Instagram from Facebook” a „WhatsApp from Facebook”.


Zdroj: Joy of Tech

Z pohledu člověka orientujícího se v digitálním marketingu to nemusí být jednoduché na pochopení, je to ale fakt. Mnoho lidí neví, že Instagram a WhatsApp náleží Facebooku. Technologický gigant se to rozhodl napravit a jeho populární aplikace ponesou jméno „Instagram from Facebook” a „WhatsApp from Facebook”.

Tisková mluvčí Facebooku Bertie Thomson pro The Information změnu odůvodnila lapidárně:

 „Chceme, aby bylo zřetelnější, že tyhle služby jsou součástí Facebooku.“

Právě to, že si úspěch Instagramu a WhatsAppu lidé s Facebookem nespojují, prý trápí i jeho CEO, Marka Zuckerberga. Taková přejmenování může být ale i dvojsečnou zbraní. Právě i díky zmíněnému faktu mnoho lidí přesouvá svou aktivitu na Instagram a myslí si, že pohrdání soukromím uživatele, o kterém nejen v souvislosti s Cambridge Analytica informovala v posledních letech tolikrát média, se jich už netýká. Teď už bude jejich pro Facebook výhodnou nevědomost obtížnější udržet. Zároveň je ale pravděpodobné, že v Menlo Parku spíše počítají s tím, že reputace jejich hlavní značky se naředí tím, že dostane od spokojených uživatelé Instagramu a WhatsAppu nějaké kladné body.

Paradox této volby znázornil Joy of Tech skvěle následujícím komiksem.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: