Jak se vlastně vyslovuje Nike? Zakladatel značky, Phil Knight, to neváhal vysvětlit

10. 6. 2014 | Petr Michl

Nike je jedna z nejznámější značek světa, pro mnoho sportovců je to dokonce  nedotknutelný love brand. Zkuste si ale zodpovědět, jak se vlastně Nike vyslovuje. Pokud si nejste úplně jistí, nejste v tom rozhodně sami. Problémy prý mají i ve Velké Británii. Dva britští vysokoškoláci Ben Martin a Kendal Peterson proto napsali zakladateli a CEO společnosti, Philu Knightovi, aby jim věc jednou provždy ujasnil.

K velkému překvapení jim přišla poštou odpověď. Z dvou nabízených variant výslovnosti Nike jako slovo bike (tedy "najk") nebo jako Ni-key ("naj-kí") zakroužkoval Knight jako správnou druhou variantu.

Název Nike je odvozen od řecké bohyně vítězství Niké. Ta se v řečtině píše Vίκη a její výslovnost je podobná "níki". Varianta preferovaná v ústředí sportovní mega značky v Portlandu tak nenásleduje svůj vzor rozhodně absolutně. Phil Knight nicméně může sloužit i tak jako vzor PR komunikace ředitelům společností, které zdaleka nemusí být pouze v žebříčku Fortune 500. Zároveň to může být i lekcí toho, že můžete mít jednu ze světově nejuznávanějších značek a lidé vám budou stejně komolit název. Mimochodem vzpomínáte si na nějakou reklamu Nike, kde by byla značka skutečně vyslovena?

Zdroj: Nice Kicks

Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: