Jen Psaki se stala novou vedoucí komunikace prezidenta USA Baracka Obamy - ve 4 měsíci těhotenství

24. 2. 2015 | Petr Michl

PR je obor, který je plný mladých žen. V mnoha agenturách dokonce počtem převažují nad svými mužskými kolegy. S tím je samozřejmě spojené i to, že často PR specialistky otěhotní a musí pak svou kariéru skloubit s rolí matky. Minulý týden byl vyslán velký signál zaměstnavatelům, že to jde. Ředitelkou komunikace Bílého domu se stala Jen Psaki, a to ve chvíli, kdy čeká porod svého dítěte v červenci.

Jen Psaki je dlouhodobou veteránkou tiskového oddělení Bílého domu a naposled pracovala pro ministra zahraničí USA Johna Kerryho. „Jen pracovala na obou mých kampaních,  Sjezdila svět jako poradkyně ministra Kerryho,"  uvedl prezident Barack Obama v tiskovém prohlášení a dodal:„Jen plně věřím a jsem potěšen, že souhlasila s návratem do Bílého domu jako vedoucí komunikace."

Jen Psaki nahrazuje ve funkci Jennifer Palmieri, která odchází do služeb Hillary Clinton, jež se bude s velkou pravděpodobností ucházet o nejvyšší exekutivní post v USA v příštích prezidentských volbách. Na celé personální výměně by nebylo nic tak zajímavého či překvapivého nebýt faktu, že je Paski těhotná a její zaměstnavatelé s tím neměli problém. A to přestože její pracovní náplní má být řídit komunikaci jednoho z nejsledovanějších mužů světa. 


Zdroj: www.whitehouse.org

Psaki už v průběhu výběrového procesu sdělila personálnímu řediteli Bílého domu, Denisi McDonoughovi, že očekává narození potomka v červenci. Zástupce Bílého domu sdělil USA Today: „Jak Denis tak prezident Obama nadšeně potvrdili, že se pokusí najít flexibilní cesty, které zaručí, že to bude fungovat a Jen se bude cítit ve své nové roli tak pohodlně, jak jen to bude možné."  Kde je vůle, je i cesta. A platí to evidentně i ve světě PR komunikace, dokonce i na té nejvyšší úrovni, kterou si dovedete představit.

Zdroje: USA Today, NY Times, White House

Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: