Jsou emaily na roveň dopisům?

1. 3. 2010 | ILE
České soudy v současnosti řeší zajímavý a dalo by se říct že i přelomový spor. Mají totiž rozhodnout, zda emailová komunikace spadá do roviny oficiálních komunikačních kanálů, a zda tedy lidé v případě úředníků mají právo na to znát její obsah. Konkrétně jde o mailovou korespondenci, která se týkala dopravních staveb na jižní Moravě - rychlostní komunikace R52 a R43.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

České soudy v současnosti řeší zajímavý a dalo by se říct že i přelomový spor. Mají totiž rozhodnout, zda emailová komunikace spadá do roviny oficiálních komunikačních kanálů, a zda tedy lidé v případě úředníků mají právo na to znát její obsah.
Konkrétně jde o mailovou korespondenci, která se týkala dopravních staveb na jižní Moravě - rychlostní komunikace R52 a R43, jíž se dožaduje občanské sdružení Občané za ochranu kvality bydlení v Brně-Kníničkách, Rozdrojovicích a Jinačovicích. Soud zatím nedal za pravdu ani jedné straně.
Pokud by soud uznal, že emailová komunikace je oficiálním služebním komunikačním kanálem, přineslo by to s sebou dozajista mnohé zajímavé změny - nejen možnost "lustrovat" emaily veřejných činitelů, ale také nutnost tyto emaily schraňovat a archivovat. A dopisu jakožto hlavní komunikační instanci by pomalu začal zvonit umíráček.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: