Kvůli omezení anonymity diskutérů na Novinky.cz vznikl nový server

2. 3. 2009 | Lečtyř Ivan
Nápad zajímavý, provedení pokulhává, ohlas minimální.

Illustrační foto
Ilustrační obrázek, zdroj:archiv

Praha 2. března - Korespondenční registrace, kterou pro své návštěvníky připravil server Novinky.cz, aby zlepšil možnost postihu vulgárních diskutérů, se nelíbil skupině tamních uživatelů. Jejich zbraní je server www.diskuse-novinky.cz, který přejímá strukturu článků z Novinek a dovoluje zde diskutovat těm, kteří šanci na původním serveru ztratili. Ohání se přitom zachováním svobody vyjadřování.

Server je prozatím spuštěn ve své holé podobě, redesign a další funkcionalita je ohlášena do několika dnů. Co se týče diskutujících, jejich počet prozatím nepřekročil dvě desítky uživatelů. Ostatně, celá využívanost podobné služby je diskutabilní, možnost urážet na oficiálním místě je přecijen lákavější, než nadávat někde, kde je to povoleno. Zakázané ovoce nejvíc chutná.

Korespondenční registraci ovšem zvažují i další servery - české diskuzní prostředí je bohužel v četnosti spamových příspěvků unikátní. Vzorem se tak stávají zahraniční zpravodajské servery, kde jsou diskuze dodnes využívány pouze k šíření zainteresovaných a erudovaných názorů.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: