Labelingový program "Vím, co jím" zajímá i malé výrobce

20. 1. 2011 | TAM
Česká pobočka mezinárodního certifikačního programu Vím, co jím, která na trhu aktivně působí od roku 2010 očekává, že v letošním roce se specifické logo programu objeví i na nových produktech menších výrobců. Informaci Marketing Journalu sdělila manažerka programu Naděžda Šeráková.

Vím, co jím, zdroj: www.vimcojim.cz

Česká pobočka mezinárodního certifikačního programu Vím, co jím, která na trhu aktivně působí od roku 2010 očekává, že v letošním roce se specifické logo programu objeví i na nových produktech menších výrobců. Informaci Marketing Journalu sdělila manažerka programu Naděžda Šeráková. Podle ní se potvrdilo, že podmínky programu byly pro český trh nastaveny správně a jsou výhodné i pro menší společnosti "rodinného typu".

"Kromě velkých výrobců v letošním roce značku pravděpodobně propůjčíme i několika menším společnostem," uvedla Šeráková. "Jsme rádi, že o vstup do programu projevily zájem i menší národní hráči a pomohou nám tak naplnit filozofii programu "Vím, co jím". Jeho cílem je totiž označit všechny potraviny s vyváženým poměrem základních nutrientů nezávisle na výrobci - tedy pouze na základě splnění mezinárodních kritérií."

Podle Šerákové se také potvrzuje, že lidé mají o zjednodušené značení potravin zájem. "Značka 'Vím, co jím' se ukázala jako ideální zejména pro spotřebitele, kteří teprve začínají s kontrolou složení potravin, které konzumují," uvedla Šeráková.

Program "Vím, co jím" spotřebitelům výrazně zjednodušuje orientaci v nutričním značení jednotlivých produktů. Jeho cílem je zjednodušit zákazníkovi výběr nutričně vyvážených potravin a odpovídajícím způsobem přispět k dodržování stravovacích zásad zdravého životního stylu. Vychází z celosvětové iniciativy a velké zastoupení má zejména v Nizozemí a Německu. V ČR jeho záměry od roku 2010 realizuje obecně prospěšná společnost "Vím, co jím a piju".


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: