LN: Rozpočty na tvorbu Malé farmy jsou podezřelé

27. 9. 2010 | ITO
Více než dvě koruny za jednoho diváka. Takové jsou zhruba náklady ČT za jeden díl seriálu Malá farma, který se pomalu ale jistě stává ostudou a skandálem číslo jedna jejího podzimního programu. Seriál, který pro ČT připravuje společnsot Czech Info a jež se potýká s nízkou sledovaností stál podle odborníků neúměrně více peněz, než kolik si zaslouží.

Malá farma, zdroj: www.ceskatelevize.cz

Více než dvě koruny za jednoho diváka. Takové jsou zhruba náklady ČT za jeden díl seriálu Malá farma, který se pomalu ale jistě stává ostudou a skandálem číslo jedna jejího podzimního programu. Seriál, který pro ČT připravuje společnsot Czech Info a jež se potýká s nízkou sledovaností stál podle odborníků neúměrně více peněz, než kolik si zaslouží. Podle Lidových novin lze navíc ve výrobním rozpočtu nalézt podezřelé nestandardní položky.
List uvedl, že například za dvoudenní natáčení se musí za spotřebovanou vodu, plyn a elektřinu zaplatit celých 11 tisíc korun. Podivná je i částka 30 tisíc na jeden díl za nákup sazenic a zvířat na farmu či dalších 30 000 za pronájem farmy a polí. Tyto ceny jsou však oslovených osob přímo z ČT přehnané, co se týče vyúčtovaných enerigí, takovéto spořeby prý nelze při běžném natáčení vůbec dosáhnout.
Malá farma se již před tím zasloužila o skandál, když vyšlo najevo, že stejně pojmenovaná značka patří tvůrci tohoto seriálu a majiteli Czech Info - tedy Jaroslavu Berkovi. Česká televize však žádné pochybení neuznala a veškerá obvinění o dobře připravené skryté reklamě odmítla.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: