Luna: Povlak na matraci, který přemění každou postel v chytrou

26. 2. 2015 | Petr Michl
Internet of Things, který dává smysl. Kdepak počítání ujitých kilometrů, postel zahřátá na tu správnou teplotu - to je hodnota.S pojmem Internet of Things si zatím spojujeme především různé náramky, monitorující zařízení a hodinky - zkrátka wearables. Projekt Luna na to jde jinak. Neslibuje monitorování vašeho každého kroku, jen má ambici zařídit váš co nejúčinnější odpočinek v okamžicích, kdy je nejúčinnější - tedy při spánku v posteli. Idea je to tak lákavá, že získal na crowdfundingovém portálu Indiegogo přes 860 tisíc dolarů, ačkoliv požadovaná částka od vývojářů super postele byla více než šestkrát menší.

Co musí být v každé správné posteli? No přeci příjemně teplo. Chytrý povlak matrace Luna umí vyhřát postel na vámi požadovanou teplotu, v případě dvojpostele dokonce dokáže lože a jeho zahřívání rozdělit na dvě půlky, aby byla služba užitečná i pro partnery s rozdílnými potřebami. Sám si také pamatuje váš režim, a tak zahřívá podušky, abyste je měli přichystané  v běžný čas. kdy chodíte spát. Pokud se ovšem náhle změní situace, lze se s chytrou postelí domluvit na dálku s jakýmkoliv smartphonem a objednat si klidně obzvláště velkou saunu v nestandardní čas.

Díky tomu, že se jedná o povlak na matraci, dokáže udělat de facto z každé postele chytrou. Ač je pratelný, je plný technologií. Lze ji propojit s revolučním termostatem Nest, ale i s více aplikacemi chytrých domů - s teplotou tak lze klidně nastavit i přednastavenou volbu tlumení či zhasínání světel v dobu, kdy obvykle usínáte, i rozsvěcení krátce předtím, než se budíte.

Luna slibuje i nahrazení různých sleep trackerů. Matrace umí díky vbudovaným senzorům a akcelerometru sledovat dech, puls a míru převalování během noci, takže dokáže vyhodnotit povahu vašeho spánku i zařídit vaše vzbuzení v tzv. lehké fázi spánku, po němž byste se měli cítit odpočatí. Nemluvě o tom, že vás dokáže pohodlně uspat za doprovodu ambientních zvuků.

Samozřejmostí je i Wi-Fi konektivita a ukládání vyhodnocených informací do cloudu s použitím bezpečné 128 enkrypce. Dle týmu stojícímu za Luna chce většina lidí před usnutím ty samé věci, snaží se mít zamčené dveře od bytu, v ložnici rozumné teplo a zhasnutá světla. To vše matrace Luna při sladění s dalšími prvky chytrého domu nabízí. Především je ale něčím, co dělá v době různých trackerů a měřících zařízení čehokoliv chytrou i obyčejnou postel. A to navíc za nijak závratné peníze. Zájemci si mohou svůj povlak na matraci předplatit na crowdfunndigovém portálu Indiegogo investicí už od výše 199 amerických dolarů. Mají na to ale již jen pár desítek hodin - konečná nastane v pátek ráno.

Zdroj: Luna Sleep

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: