Mall.cz spouští odloženou platbu až na 51 dní od nákupu

12. 12. 2017 | Petr Michl
Mall.cz přichází s dle svých slov moderní variantou zastaralé dobírky. Tu u ní stále využívá 60 % zákazníků. S využitím platebního nástroje Lymet.cz budou moci lidé zboží nejdříve vyzkoušet a bezúročně zaplatit až 51 dní od nákupu.Mall.cz spustil ve spolupráci s online platebním nástrojem Lymet.cz novou službu pro odložené platby.

Je navržena s cílem co největší jednoduchostí použití napomáhajícího impulsivním nákupům.  Jejich největším hybatelem je ovšem to, že za odložení zákazník neplatí nic navíc.  Spuštění služby přichází před hlavním vánočním náporem: „Věříme, že lidé během Vánoc ocení možnost zaplatit za některé dárky až v lednu, ať už kvůli menšímu tlaku na rodinný rozpočet nebo možnosti zaplatit pouze za dárky, se kterými se trefí do přání svých blízkých,“ říká Adam Kolesa, zodpovědný za finanční služby v Mall Group, a dodává: „Odhadujeme, že letos přes odloženou platbu naši zákaznici pořídí dárky v hodnotě až 30 milionů.“

Mall.cz při implementaci nové služby vycházel ze studií, podle kterých se obyvatelům ČR zvyšuje finanční gramotnost a lépe chápou problematiku úroků. Zákazníci nyní mohou při nákupu jednoduše zvolit možnost zaplatit celou částku za zboží až po Vánocích, a to zcela bezúročně.

Zákazníci Mall.cz volí při nákupu až v 60 % případů možnost dobírky nebo platby při vyzvednutí na pobočce. A to ze dvou důvodů: zboží chtějí před jeho zaplacením nejdříve vidět nebo mít možnost jej okamžitě vrátit. „Rozumíme tomu, proč je dobírka u našich zákazníků tak oblíbená. Chtěli jsme jim nabídnout její moderní variantu. Odložená platba přes Lymet je vlastně něco jako dobírka 2.0,“ vysvětluje Adam Kolesa.

“Pro trh je spuštění odložených plateb na Mall.cz velmi dobrou zprávou. Z našich zkušeností vyplývá, že zákazníci vnímají možnost odložení platby především jako benefit. Klíčové pro ně je, že s odloženou platbou získávají pocit, jako by nakupovali v kamenném obchodě, aniž by museli opustit teplo domova, protože za zboží platí až v případě prohlédnutí či vyzkoušení. Na druhou stranu tento benefit přináší e-shopům více prodejů a v konečném důsledku také rychlejší růst,” doplňuje Michal Šmída, zakladatel a CEO Twisto. Jeho společnost je průkopníkem odložených plateb na trhu.  Lymet.cz patří skupině Home Credit, služba byla dříve známá pod názvem KupNajisto.cz.

Princip služby je zcela jednoduchý, u volby platby za nákup bude nově k dispozici možnost odložené platby. Vše je dvou kliknutí, ať už na počítači nebo v rámci nákupu přes mobilní telefony či tablety. Díky odložené platbě mohou zákazníci i v případě doručení na adresu zaplatit až do 51 dnů od nákupu, navíc bez jakýchkoliv úroků.

Mall.cz před Vánoci slibuje také garance včasného doručení zboží a prodloužená doba na vrácení vánočních dárků, které bude možné vracet až do poloviny ledna.

Z hlediska finančních služeb nicméně spíše reaguje na službu nabízenou její největší konkurencí.  Alza.cz od konce října již odloženou platbu nabízí, její služba Třetinka umožňuje bezúročně zaplatit do 3 měsíců. Prvně ale musí zákazník zaplatit jednu třetinu ceny zboží. 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.