Maraton seriálu Game of Thrones skončil během na 600 kilometrů

16. 8. 2017 | Jakub Hort
Dva maratony na jeden zátah zvládli bězci v Itálii. Před uvedením prvního dílu nové série uběhli 600km za sledování předchozích sérií.

Game of Thrones je zpátky. Sedmá série oblíbeného seriálu se v létě vrátila na obrazovky. Čekání na novou sérii bylo nekonečné, a proto se někteří fanoušci rozhodli zhlédnout všech 6 předchozích sérií naráz. Pár z nich si ale vzalo sousloví seriálový maraton až příliš k srdci a během sledování seriálu uběhli skutečný ultramaraton.


Za tímto nápadem stojí evropská pobočka televizní stanice SKY, pro kterou běh zorganizovala agentura M&C Saatchi Milan. Závodníci vybíhali z Říma a končili na středověkém hradě Sforzesco v Miláně, kde se k nim připojili další fanoušci seriálu a společně zhlédli premiéru prvního dílu nové série, který v tu chvíli běžel v USA.


V neuvěřitelném vedru běžci zdolali okolo 600 km skrz italský venkov. Tato vzdálenost přesně pokryla čas, který stanice potřebovala k odvysílání všech předchozích sérií na kamionu, jež běžci následovali. „Byli jsme nadšeni, že nám stanice SKY umožnila stát se součástí uvedení nové série Game of Thrones, posunout hranice kampaně trošku dál a vytvořit něco unikátního,“ řekl kreativní ředitel agentury Vincenzo Gasbarro. Zima je konečně tady.


Paramount letos také využil běžce

Pokud je něco, co si každý pamatuje ze seriálu Pobřežní hlídka, tak je to zpomalený záběr na běžící záchranáře v úvodní znělce.

Paramount se proto rozhodl této proslulé scény využít při propagaci filmu Pobřežní hlídka, který šel do kin na konci května tohoto roku. V centru Los Angeles se tak sešli běžci, kteří absolvovali „První zpomalený maraton na světě“. Jejich úkol byl jediný. Běžet a vyvolat dojem zpomaleného záběru. Mezi závodníky se samozřejmě objevili i jedinci oblečení jako hvězdy původního seriálu z 80. let.

Zdroj: Creativity-Online 

Štítky dokumentu: Formy PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: