Meta v Česku spustí na Instagramu nové bezpečnostní funkce pro rodiče a teenagery. Reels uživatelům připomenou, že je čas dát si pauzu

20. 9. 2022 | redakce
Rodiče budou mít nově na Instagramu možnost získat dohled nad účtem svého dítěte. To zahrnuje například přehled o tom, koho dospívající uživatel sleduje, kolik času tráví na sociálních sítích nebo mít možnost stanovit přestávky a denní limit používání Instagramu.

Čeští rodiče a jejich potomci se na Instagramu a ve všech Meta Quest headsetech do konce roku dočkají nových funkcí, které jim mají pomoci vytvořit bezpečnější prostředí. Novinky dnes oznámila společnost Meta, bezpečnostní opatření vznikla ve spolupráci s odborníky a již několik měsíců fungují v USA, teď postupně dochází i k jejich zavádění v Evropě.  

Rodiče budou mít nově možnost získat dohled nad instagramovým účtem svého dítěte, a to po přijetí pozvánky, kterou rodič či dítě odešle. Dostanou tak přehled například o tom, koho dospívající uživatel sleduje, kolik času tráví na sociálních sítích nebo mít možnost stanovit přestávky a denní limit používání Instagramu.

Spolu se zmíněnými funkcemi společnost Meta otevírá Rodinné centrum. Jde o vzdělávací stránku, která rodičům pomůže s lepší orientací v online světě a současně poskytne rady, jak se svými dětmi správně hovořit o online tématech.

Nové možnosti získají i samotní teenageři. Aby zefektivnili čas strávený na Instagramu, testuje Meta novou funkci nudge”. Pokud se dospívající uživatel věnuje v online prostoru stále stejnému tématu, tato funkce bude zasílat upozornění s podněty na jiné téma. Dojde také k rozšíření funkce„Připomenutí přestávek”, která už dnes uživatele upozorňuje na nadměrný čas strávený na sociálních sítích. Tato upozornění budou mít podobu Reels, ve kterých budou vystupovat mladí tvůrci. 

Veškerý proces probíhá v souladu s Úmluvou OSN o právech dítěte (UNCRC). Zájmy dětí jsou pro společnost Meta zásadní, a proto vedle zajištění bezpečí na internetu také usiluje o zachování jejich digitálních práv. Zmíněné funkce sice dovolují rodičům větší dohled nad dospívajícími, ale současně je zachována jejich autonomie.

Novinky budou od září dostupné ve Velké Británii, Francii a Německu. Během podzimu ji budou moci využít rodiče i teenegaři ve zbytku Evropy. 

Další informace o nových funkcích najdete zde.

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: